Šampioni z Třince vstoupili do Ligy mistrů vítězně, Sparta prohrála

Hokejisté Třince, kteří na jaře dovršili vítězný hattrick v extralize, vstoupili do nové sezony Ligy mistrů vítězně. Doma splnili roli velkého favorita a severoirský Belfast porazili hladce 4:0. To druhý finalista play off Sparta na svém ledě v hale Fortuna proti dánskému Aalborgu nečekaně klopýtla. Ani dvě trefy kapitána týmu Michala Řepíka nepomohly, pražský tým prohrál 2:3.

Sparťanský útočník Roman Horák a brankář Aalborgu George Sörensen.

Gólově se pod výhru českého mistra podepsali Daniel Voženílek, Marko Daňo, Petr Vrána a Jan Zahradníček, čisté konto udržel Marek Mazanec. Třinec se dvakrát prosadil v oslabení, tři branky vstřelil ve třetí třetině.

Třinec dál ve skupině H čeká švédský klub Skelleftea AIK a švýcarský Davos.

Sparta sice v utkání dvakrát vedla, ale úřadující dánský mistr se v Praze prezentoval ofenzivní hrou a brankář Kovář měl dost práce. Za vyrovnaného stavu 2:2 se Sparta ve třetí třetině tlačila za třetím gólem, soupeř ale dobře bránil a sám hrozil z rychlých protiútoků. Kovář musel hasit několik situací, v 52. minutě se ale hosté prosadili, poté co do branky prošla tečovaná střela Druggeho. Vyrovnat se Spartě nepodařilo ani v závěrečné power play.

Sparta hraje ve skupině A kromě dánského týmu se utká se švédským celkem Lulea HF a finským klubem Jukurit Mikkeli.

Úvodní zápas v Lize mistrů má za sebou Hradec Králové, který ve čtvrtek prohrál na ledě Frölundy 2:4.