Boston - Ottawa 2:1Krejčí nastartoval bostonskou mašinu, rekord je na dohled

Hokejisté Bostonu se po drobném zaškobrtnutí v zámořské NHL opět válí a po vítězství 2:1 nad Ottawou slaví čtvrtou výhru v řadě. Úterní souboj sice začal lépe kanadský celek, přesilovkový gól Davida Krejčího ale nastartoval obrat domácích, který ještě v první třetině dokonal Jake DeBrusk. David Pastrňák, jenž vyhlíží magickou hranici 50 gólů a 100 kanadských bodů za sezonu tentokrát vyšel naprázdno.

Forvard Bostonu David Krejčí (46) překonává gólmana Ottawy Madse Sogaarda.Video: Sport.cz

Oba celky se v během utkání prezentovaly solidní střeleckou aktivitou, spokojenější byl ale po závěrečné siréně domácí gólman Linus Ullmark, jenž zastavil čtyřicet pokusů Ottawy. „Byl vynikající, musel být," poznamenal po zápase kouč Bruins Jim Montgomery.

„Bohužel jsme promarnili hodně situací a valila se nás spousta přečíslení kvůli naší špatné práci na puku. Linus byl ale jistota, jako celý rok," chválil trenér švédského brankáře, který si připsal 35 výhru v sezoně a vede tuto statistiku NHL.

Boston vyhrál počtvrté za sebou, celkově má na kontě už 54 vítězství a je na dostřel  rekordu zámořské soutěže v počtu výher v základní části soutěže. Ten drží společně Detroit ze sezony 1995/96 a Tampa Bay z ročníku 2018/19, jejichž bilance se zastavila na 62 vítězstvích.

Bruins zbývá v základní části odehrát dvanáct zápasů. Zkraje března Boston vytvořil nový rekord v rychlosti překonání mety 100 bodů, ke které mu stačilo 61 zápasů. Tým z východního pobřeží, k tak vymazal z historických statistik Montreal, jenž v sezoně 1976/77 potřeboval ke stovce 62 duelů.

"Boston vám nedá nic zadarmo, všechno musíte vydřít. Viděno zpětně jsme nemohli dát do zápasu víc, především ale od třetí části jsem si sliboval víc," podotkl kouč Ottawy D.J. Smith, jehož tým vygeneroval za dvě třetiny 37 střel, v poslední ale jen tři. "Musím sportovně uznat, že nám Bruins nic nedovolili," dodal trenér Senátorů.

David Krejčí srovnává v přesilovce Bostonu duel s Ottawou.

Detroit i díky trefě Filipa Zadiny zvítězil 3:2 po nájezdech v St. Louis, kde taktéž padly v základní hrací době všechny góly v první třetině. Český útočník vyrovnal v 18. minutě na 2:2, když se k němu dostal do levého kruhu puk po zblokované střele Dominika Kubalíka a pohotově dal svou třetí branku sezony.

Skóre se poté už nezměnilo a vítěze určil rozstřel, ve kterém neuspěl hned v prvním kole domácí Jakub Vrána. Zadina ani Kubalík šanci nedostali. Zápas ale rozhodl jejich spoluhráč Lucas Raymond, který se prosadil v nájezdech jako jediný.

Daniel Vladař obsadil poprvé od 28. února, kdy byl střídán v zápase s Bostonem po úvodní třetině a dvou inkasovaných gólech, branku Calgary od začátku zápasu a přispěl 19 zákroky k výhře 5:1 v Anaheimu. Český brankář dovolil Ducks jen jeden gól v přesilové hře, kdy jej překonal Frank Vatrano z pravého kruhu střelou nad lapačku a snížil na 1:3. Calgary ale kontrolovalo zápas, soupeře přestřílelo 43:20. Výhru řídil Tyler Toffoli, který připravil tři góly.

New Jersey podlehlo Minnesotě 1:2 v prodloužení i přes spolehlivý výkon Vítka Vaněčka, který chytil 27 střel a stal se třetí hvězdou zápasu. Český gólman držel čisté konto do 47. minuty, ve které získal Mason Shaw odražený puk od zadního mantinelu a rychlým manévrem zasunul puk u levé tyčky pod beton českého gólmana. New Jersey vyrovnalo o chvíli později brankou Timo Meiera a v prodloužení trefil Jack Hughes tyčku. Z následné protiakce rozhodl z úniku Matt Boldy, který překonal Vaněčka bekhendovou kličkou 1,3 sekundy před koncem.

Karel Vejmelka pustil dva góly z 25 střel při prohře Arizony 1:2 ve Winnipegu. Český brankář, který v předchozích dvou startech vychytal výhru, inkasoval oba góly v úvodních dvanácti minutách. Nejdříve na něj vyzrál z úniku Nikolaj Ehlers a v oslabení přidal druhou branku Adam Lowry z přečíslení dva na jednoho. Arizona snížila trefou Barretta Haytona, ale Connor Hellebuyck, který zlikvidoval 29 střel a byl první hvězdou zápasu, už více nepovolil. Záda mu kryl David Rittich.

Boston - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 12. KREJČÍ, 16. DeBrusk - 9. Gambrell. Střely na branku: 35:41. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. DeBrusk (oba Boston), 3. Sogaard (Ottawa).
Buffalo - Nashville 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)
Branky: 24. Cozens, 38. Tage Thompson, 48. Skinner - 19. a 58. Duchene, 30. a 31. Evangelista, 12. Tomasino, 34. Novak, 36. McDonagh. Střely na branku: 31:27. Diváci: 13 043. Hvězdy zápasu: 1. Evangelista, 2. Duchene, 3. Novak (všichni Nashville).
Montreal - Tampa Bay 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Dach, 14. Drouin, 37. Matheson - 29. Point, 55. Maroon. Střely na branku: 20:33. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. Matheson, 3. Dach (všichni Montreal).
NY Rangers - Carolina 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Branky: 17. Motte, 51. Kakko - 50. Chatfield, 51. Noesen, 58. T. Teräväinen. Střely na branku: 31:39. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. T. Teräväinen, 2. Burns (oba Carolina), 3. Šesťorkin (NY Rangers).
New Jersey - Minnesota 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 53. Meier - 47. M. Shaw, 65. Boldy. Střely na branku: 48:29. VÍTEK VANĚČEK odchytal za New Jersey celé utkání, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 16 124. Hvězdy zápasu: 1. Boldy (Minnesota), 2. Meier, 3. VANĚČEK (oba New Jersey).
Philadelphia - Florida 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)
Branky: 29. a 39. Sanheim, 5. Farabee, 37. Laughton, 39. Provorov, 58. Frost - 2. M. Tkachuk, 35. Montour, 54. Reinhart. Střely na branku: 24:44. Diváci: 16 479. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Sanheim, 3. Farabee (všichni Philadelphia).
Washington - Columbus 6:7 v prodl. (3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)
Branky: 40. a 56. Jensen, 6. Ovečkin, 9. Oshie, 16. Sheary, 31. Milano - 27. a 47. A. Boqvist, 36. a 63. Roslovic, 17. Robinson, 49. Bemström, 60. Jenner. Střely na branku: 37:39. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Roslovic (Columbus), 2. Ovečkin, 3. Jensen (oba Washington).
NY Islanders - Toronto 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)
Branky: 38. a 45. Clutterbuck, 21. Parise, 34. Fasching, 50. Holmström, 54. Dobson, 57. Lee - 12. Lafferty, 44. Marner. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Sorokin, 3. Dobson (všichni NY Islanders).
St. Louis - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Bortuzzo, 11. Scandella - 8. Chiasson, 18. ZADINA (KUBALÍK), rozhodující sam. nájezd Raymond. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Hellberg (oba Detroit), 3. Hofer (St. Louis).
Winnipeg - Arizona 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Ehlers, 12. Lowry - 32. Hayton. Střely na branku: 25:30. KAREL VEJMELKA odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Diváci: 13 216. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Ehlers, 3. Lowry (všichni Winnipeg).
Dallas - Seattle 4:5 v prodl. (1:2, 0:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 4. Heiskanen, 44. Johnston, 57. Pavelski, 60. Jamie Benn - 3. a 55. B. Tanev, 13. Sprong, 22. McCann, 62. A. Larsson. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. B. Tanev (Seattle), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Sprong (Seattle).
Anaheim - Calgary 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 28. Vatrano - 1. N. Ritchie, 17. Stecher, 23. Andersson, 41. E. Lindholm, 56. Mangiapane. Střely na branku: 20:43. DANIEL VLADAŘ odchytal za Calgary celý zápas, pokryl 19 střel a připsal si úspěšnost zákroků 95 procent. Diváci: 12 974. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Hanifin, 3. Weegar (všichni Calgary).
Vancouver - Vegas 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky: 28. a 33. J. T. Miller, 52. Di Giuseppe - 4. Kessel, 13. R. Smith, 31. Blügers, 38. Dorofejev. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 757. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller (Vancouver), 2. Pietrangelo (Vegas), 3. Q. Hughes (Vancouver).