Hlavní obsah

Hašek kvůli Rusům netepe jen NHL. Teď už píše i na tenisové ATP a WTA

16. 12. 2022 8:55

Česká hokejová legenda Dominik Hašek už dávno neglosuje jen hokejové dění, ale ve svých veřejných prohlášeních a aktivitách se často opírá do diktátorských režimů a hlasitě se staví na obranu svobody a demokracie. V posledních měsících pravidelně upozorňuje na ruská zvěrstva na Ukrajině a silně se zasazuje o naprostou izolaci Rusů i na sportovním poli. Teď v tomto směru činí další krok.

Foto: Milan Malíček, Právo

Dominik Hašek.Foto: Milan Malíček, Právo

Článek

Nejdále zatím ve svých snahách zašel před podzimními duely NHL v Praze, kde se snažil (neúspěšně) i pomocí lobbingu v nejvyšších politických patrech na ministerstvu zahraničí zabránit startu ruských hokejistů v O2 Areně.

Jeho výroky a aktivity neušly pozornosti po celém hokejovém světě od Ruska až po zámoří.

Dominik Hašek se zastává Samuela Bučka, přestože morálně s ním nesouhlasíVideo: Sport.cz

Slavný „Dominátor" se ale nehodlá omezit jen na NHL. Tlak nyní podle svých slov vyvíjí i na vedení světového profesionálního tenisu, přesněji řečeno na okruhy WTA a ATP.

„Dnes jsem dopsal dopis NHL, WTA a ATP. V příštích dnech přeložím do AJ a příští týden odešlu. Tentokrát, ne jako v březnu, kdy jsem psal pouze NHL (Gary Bettman), s ním seznámím i veřejnost," napsal Hašek na svém twitterovém účtu.

Blíže nijak nespecifikoval, čeho by se měl dopis týkat. Nicméně vzhledem k tomu, že vedle NHL jsou právě ATP a WTA prakticky jediné významné organizace, které umožňují Rusům a Bělorusům dál startovat na špičkových mezinárodních akcích, dá se očekávat, že se bude Hašek zasazovat o sankce proti hráčům z těchto zemí.

Olympijský šampion z Nagana po zářijových zápasech NHL v Praze (i s ruskými hráči) vyzval mimo jiné vedení této soutěže k rezignaci.

„O víkendu se v Praze hrály 2 zápasy NHL. Vedení NHL v čele s Garym Bettmanem a Billem Dalym nerespektovalo postoj našeho ministerstva zahraničí, aby ruští hráči nehráli. Dokud současné vedení NHL neodstoupí a nové vedení se naší demokratické zemi neomluví, není NHL v České republice více vítána," napsal tehdy Hašek na svém Twitteru.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •