Basketbalisté Nového Jičína jsou krok od finále

NOVÝ JIČÍN

Basketbalisty Nového Jičína dělí jediné vítězství od postupu do finále NBL. Ve třetím semifinálovém utkání ve středu zvítězili na domácí palubovce nad Prostějovem 92:82 a v sérii vedou 2:1. Čtvrtý zápas je na programu v sobotu v Prostějově, zatím platí, že vyhrávají pouze domácí celky.

Rovněž třetí vzájemný duel byl tvrdým a nesmlouvavým bojem. Vedení se v úvodních deseti minutách přelévalo z jedné strany na druhou, ale od konce první čtvrtiny jej už Nový Jičín nepustil. Rozhodují zlom přišel ale až ve třetí čtvrtině, v jejímž úvodu si vypracovali domácí desetibodový náskok. V polovině závěrečné části jej navýšili dokonce na 16 bodů.

"Jsem rád, že jsme doma potvrdili, že v Prostějově ta čtvrtá čtvrtina (minulého zápasu) byl jen výpadek. Na začátku nás trápil trojkami Votroubek, ale bylo dobré, že my jsme to dnes střelecky rozložili na více hráčů. Hráli jsme dobře, bojovali," pochvaloval si domácí trenér Zbyněk Choleva.

Prostějovský Miroslav Marko litoval rozpačitého výkonu na začátku druhé půle. "Nový Jičín toho využil a odskočil na deset bodů. Pak se to hrozně těžko stahovalo. Možná, že ta motivace tady vyhrát byla až moc velká," řekl.

Liga basketbalistů - semifinále, 3. zápas
Nový Jičín - Prostějov 92:82 (24:23, 40:38, 67:60)
Nejvíce bodů: Chapman 22, Walker 18, Šarovič 15, Gavlák 12, Pelikán 10 - Bader 20, Savanovič a Ames po 16, Prášil 12. Rozhodčí: V. Lukeš, Vrážel, Vondráček. Trestné hody: 31/23 - 25/17. Fauly: 25:27. Pět chyb: 39. Savonovič, 40. Ames. Trojky: 3:7. Diváci: 1100. Nejlepší hráč: Chapman. Stav série: 2:1.