ČR - Rusko 59:64Basketbalistky v generálce na ME prohrály s Ruskem

Karlovy Vary

České basketbalistky prohrály v generálce na mistrovství Evropy s Ruskem 59:64. Na přípravném turnaji v Karlových Varech tak po výhře nad Čínou a porážce s Lotyšskem obsadily třetí místo. Na šampionát, který začíná ve Francii příští týden, odjíždějí s bilancí tří výher a čtyř porážek v přípravě.

Přípravné utkání basketbalistek před mistrovstvím Evropy - Ljudmila Sapovová (druhá zleva) z Ruska a česká hráčka Jana Veselá.

Češky se znovu prezentovaly velmi dobrou obranou, díky které si brzy získaly vedení 9:2. Jenže zkušené Rusky vyrovnaly hru.

Ve druhé čtvrtině pak Češky znovu dvakrát utekly zejména zásluhou Terezy Peckové a Veroniky Bortelové. Rusky však vždy dokázaly odpovědět díky své přesné střelbě a útočným doskokům.

Přesto si Češky udržely vedení až do závěrečné čtvrtiny. V ní však Rusky přitlačily v obraně, donutily soupeřky k chybám a ty nekompromisně trestaly. Díky tomu se dostaly do vedení a to už nepustily.

"Mrzí mě, že jsme měli na turnaji dvě porážky. V dnešním utkání jsme byli vesměs lepším týmem, ale Rusky jsme neuskákali. Doskoky jsme prohráli 29:41 a to se těžko nahrazuje. Ve skóre se to projeví," hodnotil trenér Lubor Blažek. "Celkově jsme ale bojovali, obrana měla svojí kvalitu. Měli jsme 66 zakončení proti 58 zakončení Ruska, to určitou hodnotu má," dodal.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena česká reprezentantka Jana Veselá.

Přípravný turnaj basketbalistek před mistrovstvím Evropy v Karlových Varech:
ČR - Rusko 59:64 (15:15, 33:28, 47:42)
Nejvíce bodů: Pecková 11, Veselá a Brotelová po 10, Burgrová 9 - Osipovová 14, Kuzinová 11, Beljakovová 10. Fauly: 20:15. Trestné hody: 14/12 - 25/16. Trojky: 3:4.
Lotyšsko - Čína 69:67