Basketbalistky Valosunu a Strakonic si vynutily páté čtvrtfinále

O zbylých dvou semifinalistkách ligy basketbalistek rozhodnou až středeční páté zápasy. Valosun Brno a Strakonice dnes i podruhé využily výhodu domácího prostředí a vyrovnaly stav sérií na 2:2.

Strakonice vedly nad Slovankou až o 26 bodů, když ve druhé čtvrtině dovolily soupeřkám vstřelit jen čtyři body. Nakonec jihočeský celek zvítězil "jen" rozdílem 14 bodů 68:54 poté, co hostující tým vyhrál poslední desetiminutovku 24:14.

Valosun zdolal Trutnov také jednoznačně 82:64, i když definitivně rozhodl až v závěrečné čtvrtině, v které zvítězil 30:18. Brněnský klub táhla dvojice Michala Zrůstová (22 bodů, pět asistencí) a Ivana Večeřová (20 bodů, devět doskoků).

Už v sobotu si zajistily postup do semifinále favorizované celky Frisco Sika Brno a ZVVZ USK Praha.

Čtvrtfinále play off ligy basketbalistek - 4. zápasy:
Valosun Brno - Trutnov 82:64 (15:10, 34:28, 52:46)
Nejvíce bodů: Zrůstová 22, Večeřová 20, Vlková 9 - Šnajdrová 17, Mišurová 14, Nováková 12. Stav série: 2:2.
Strakonice - Slovanka MB 68:54 (24:11, 40:15, 54:30)
Nejvíce bodů: Johnová 16, Škrabalová 15, Uhrová 12, Musilová 10 - Šípová 16, Pospíšilová 8, Vodrážková 7. Stav série: 2:2.