Jihostroj má čtyři kola před koncem stále minimální náskok před mistry

Čtyři kola před koncem základní části extraligy udrželi českobudějovičtí volejbalisté minimální náskok před obhájcem titulu Karlovarskem. Oba favorité si doma bez problémů připsali tři body: Jihočeši proti sedmému Ústí nad Labem a Západočeši s posledním Zlínem. Rozdíl mezi nimi tak zůstal jediný bod. V minulé sezoně Karlovarsko vyhrálo před Jihočechy základní část o pouhý jediný set.

Volejbalisté Českých Budějovic.

"Zápas byl jednoduchý v momentech, kdy jsme dávali sérii servisů. K tomu jsme se ale museli propracovat. V prvním setu byl stav vyrovnaný až do stavu deset, druhý set byl vyrovnaný až do koncovky a ve třetím setu už jsme soupeři odjeli," hodnotil kouč Jihostroje René Dvořák na klubovém webu.

Jeho svěřenci si dnes pomohli 15 esy, osm dal kanadský univerzál Casey Schouten. "Budějice kontrolovaly celý zápas a nepustily nás skvělým servisem vůbec do hry," přiznal kapitán a libero Ústí Jiří Kořínek.

Třetí příčku potvrdilo Kladno venkovní výhrou 3:1 v Brně, které opět ztratilo v útoku na elitní šestici, jež projde rovnou do čtvrtfinále. Tu uzavírá Odolena Voda a výhrou nad Ostravou 3:0 si pozici značně vylepšila.

Dvou a půlhodinová bitva v hale čtvrté Příbrami měla vítězný konec pro pražské Lvy. Domácí vedli 2:1 na sety, jenže dva body si odvezli Lvi i díky 32 bodům slovinského univerzála a hvězdy 18. kola Mateje Mihajloviče. Lvi se tak přiblížili "Kocourům" na dva body.