Nymburk je v semifinále NBL, Nový Jičín dělí jedna výhra

NYMBURK/PARDUBICE

Nymburk prochází nadále suverénně Národní basketbalovou ligou a o další kousek se přiblížil osmému titulu za sebou. Semifinálovou sérii s USK Praha zakončil podle očekávání už po třech výhrách, té poslední dosáhl dnes v domácí hale v poměru 82:58. Blízko k postupu do semifinále má také Nový Jičín, který znovu dobyl Pardubice a po vítězství 87:76 může sérii ukončit v sobotu doma.

Basketbalisté Nymburka dnes poprvé do koše USK nenasázeli 90 nebo více bodů a po první čtvrtině vedli jen o čtyři body (20:16). V poločase už to bylo o deset a odpor Pražanů definitivně zlomili poté, co se rozstříleli křídelní hráči Pumprla (16 bodů, 10 doskoků) a Křemen (15 bodů). V dresu hostů zaznamenal pivot Klimeš deset bodů a 11 doskoků během 27 minut hry.

V sérii Pardubice - Nový Jičín nadále platí pravidlo o vítězství hostujícího celku. Moravané si po nervózním začátku vytvořili mírný náskok a za druhým bodem nakonec dokráčeli. Zámořské posily Muirhead a Ubilla se dohromady postarali o 47 bodů. Po zranění jednoho z rozhodčích zápas dořídili jen zbývající dva.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:
Nymburk - USK Praha 82:58 (20:16, 43:33, 61:41)
Nejvíce bodů: Pumprla 16, Křemen 15, Slezák 14 - Klimeš 10, Slavík 9, Kotas, Šťastný a Bjegovic po 8. Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Kučera. Trestné hody: 22/17 - 12/10. Fauly: 18:18. Trojky: 5:4. Konečný stav série 3:0.
Pardubice - Nový Jičín 76:87 (12:19, 39:46, 57:70)
Nejvíce bodů: Bohačík 21, Hampton 12, Černošek 10 - Muirhead 24, Ubilla 23, Šarovič 14, Pečiukas 11. Rozhodčí: Paulík, Galajda, Vrážel. Trestné hody: 35/25 - 29/24. Fauly: 21:27. Trojky: 7:9. Stav série: 1:2.