Siena - Nymburk 86:84Nymburk prohrál v Sieně, přesto je v play off Eurocupu

Siena

Basketbalisté Nymburku navzdory porážce 84:86 v posledním utkání skupiny K Evropského poháru na palubovce Montepaschi Siena postoupili do osmifinále. V něm se český mistr, kterému ke konečnému druhému místu v tabulce pomohla i dnešní prohra Maccabi Haifa s lídrem Chimki Moskva, utká s Kazaní.

Jiří Welsch (vpravo) z Nymburka a Donta Smith z Haify.

Nymburk nastoupil do utkání s vědomím, že si může dovolit prohrát o osm bodů, úvod mu však příliš nevyšel a záhy prohrával 6:14, dokázal však rychle snížit a první čtvrtinu prohrál 17:21. Ve druhé Středočeši dokonce otočili skóre, čtyřbodové vedení ale neudrželi a o poločase s Montepaschi ztráceli 40:47, což jim o jediný bod stále stačilo k účasti v play off.

Po přestávce nevyšel Nymburku závěr třetí čtvrtiny, po níž Siena odskočila na rozdíl dvanácti bodů. V posledním dějství však svěřenci trenéra Kestutise Kemzury zabojovali a ztrátu, která by je připravila o postup, dokázali stáhnout.

Nakonec prohráli o dva body a jejich osmifinálovým soupeřem bude Kazaň, která už v úterý v přímém souboji o postup porazila ve skupině O Valencii s českým reprezentantem Lubošem Bartoněm v sestavě.

Evropský pohár basketbalistů - osmifinálová skupina K, 5. kolo:
Montepaschi Siena - ČEZ Basketball Nymburk 86:84 (21:17, 47:40, 69:57)
Nejvíce bodů: Green 24, Nelson 15, Ortner 12 - Rančík 20, Mahalbašič 18, Page, Simmons a Ilevski po 10. Rozhodčí: Pérez (Šp.), Dragojevič, Koljenšič (oba Č. Hora). Fauly: 22:20. Trestné hody: 12/14 - 9/16. Trojky: 6:11.
Maccabi Haifa - Chimki Moskva 66:86.