Perušič se Schweinerem zahájili beachvolejbalové MS nečekanou porážkou

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vstoupili do mistrovství světa v plážovém volejbalu nečekanou porážkou 1:2 s kubánskou dvojicí Jorge Alayo, Noslen Díaz. Český tým nepotvrdil v mexické Tlaxcale roli papírového favorita a prohrál 17:21, 21:15 a 9:15.

Beachvolejbalisté Ondrej Perušič (vlevo) a David Schweiner na archivním snímku.

Šestnáctý nasazený pár vstoupil do zápasu vítězným míčem, ale pak už v úvodním setu ani jednou nevedl. Tříbodovou ztrátu ještě zlikvidoval, ale od stavu 16:16 zvládl koncovku lépe soupeř. Druhou sadu vítězové nedávné Pro Tour Elite v Paříži rozhodli čtyřmi body za sebou od stavu 9:9, ale Kubánci, kteří byli nasazeni až jako číslo 33, zvládli lépe tie-break. Po vyrovnaném úvodu šli do dvoubodového náskoku a pak vedení 8:6 zvýraznili pěti vítěznými výměnami za sebou.

„Dnes nám úplně nepomohlo, že jsme začínali s Kubánci, o kterých jsme věděli, že jsou extrémně fyzičtí. Zápas se nevyvíjel podle našich představ, i když se nám to podařilo ve druhém setu prolomit. Já jsem si vybral hodně podprůměrný zápas,“ řekl Schweiner.

„Klíčem k porážce bylo naše podání, kterým jsme většinu zápasu nebyli schopní soupeře zatlačit, a několik důležitých míčů, které jsme nevyřešili, jak jsme měli,“ uvedl Perušič. „Kubánci dominovali, útočili z velké výšky. V naší hře nefungovalo mnoho věcí, které budeme muset do dalších klání zlepšit,“ dodal devětadvacetiletý polař.

Podle papírových předpokladů neskončil ani druhý zápas ve skupině I, protože devátí nasazení Brazilci Evandro a Arthur neuhráli ani set proti domácí dvojici Ricardo Galindo, Isaías Aguirre. Mexičané budou v noci na pondělí SELČ dalším soupeřem českého týmu. Ze 12 čtyřčlenných skupin projdou do play off vždy dva nejlepší celky plus čtyři ze třetích míst.

Do turnaje dnes vstoupí také Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou, které od 18:00 čeká duel s Paraguaykami Erikou Bobadillovou a Michelle Valienteovou.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Tlaxcale (Mexiko)