Volejbalistky KP Brno prohrály s Albou, v kvalifikaci LM ale pokračují

Volejbalistky KP Brno prohrály v kvalifikaci o Ligu mistryň s Albou Blaj 1:3, ale společně s rumunským mistrem postoupily do další fáze kvalifikace.

Volejbalistky KP Brno. Ilustrační foto

K oběma celkům přibudou dva týmy z turnaje v Záhřebu, kde vedle pořádajícího chorvatského mistra hrají šampioni Belgie Asterix Avo, Bosny a Hercegoviny Gacko a Černé Hory Herceg Novi.

Třetí tým z brněnské skupiny, španělský mistr Gran Canaria, nevyhrál ani jeden ze dvou duelů a bude pokračovat v Poháru CEV. Čtvrtým účastníkem skupiny měl být izraelský celek Hapoel Kfar Saba, který ale do Brna kvůli válečnému stavu v zemi nepřicestoval a jeho zápasy byly kontumovány.

Brňanky vstoupily do druhého zápasu koncentrovaně, tvrdým servisem zatlačily Rumunky do defenzivy a celkem bez problémů vyhrály první set. Ve druhém ale soupeř přitlačil zejména na smeči, zásadně snížil efektivitu brněnských bloků a sadu snadno vyhrál.

Pro další vývoj bylo zásadní, že Královo Pole nevyužilo vedení 19:13 a třetí set prohrálo. Sedminásobný mistr Rumunska a finalista loňského ročníku Poháru CEV pak svoji zkušenost promítl především do obrany, dovedl zápas do vítězného konce a ovládl turnaj bez porážky.

„V úvodu jsme využili toho, že soupeř nenastoupil v nejsilnější sestavě, a dostali jsme ho pod tlak. Klíčem byla koncovka třetího setu, kdy nám přestaly vycházet některé věci a rumunský tým to zkušeně využil a vyhrál,“ řekl trenér KP Brno Erik Nezhoda.