Prostějovské volejbalistky získaly v čele extraligy dvoubodový náskok

Po premiérové porážce s Libercem se volejbalistky Prostějova vrátily v extralize na vítěznou vlnu, na palubovce předposledního Frýdku-Místku vyhrály hladce 3:0. V čele tabulky mají nově dvoubodový náskok před Šelmami Brno, které zvítězily v Olomouci 3:0. Dosud druhý Liberec ztratil bod v domácí bitvě s Ostravou, kterou udolal 3:2.

Ilustrační snímek

Dukla v dramatickém zápase uhájila domácí neporazitelnost. V předchozích čtyřech utkáních před vlastním publikem neztratila ani set, ale tentokrát prohrávala 1:2 a ve čtvrté sadě 18:21. Nepříznivý stav ale dokázala zvrátit, v dlouhém čtvrtém setu zvítězila 32:30 a neméně napínavý tie-break vyhrála 21:19. Zápas trval dvě a tři čtvrtě hodiny.

Liberec má stejně bodů jako Šelmy, ale je třetí o skóre. Na čtvrtém místě následuje Olymp Praha, který zvítězil 3:0 na hřišti posledního Přerova.

Druhou pětisetovou bitvu 10. kola vyhrál Šternberk, který doma porazil Královo pole a oplatil mu nedělní prohru 2:3 z Brna. V tabulce se dostal před něj na sedmé místo. Oba týmy mají devět bodů stejně jako šestá Olomouc.