Salač bude v Kataru na startu Moto2 v sedmé řadě, sprint MotoGP vyhrál Martín

Filip Salač odstartuje do zahajovací motocyklové Velké ceny Kataru až ze sedmé řady. V kvalifikaci Moto2 dnes český jezdec obsadil 19. místo. Z pole position vyrazí Španěl Arón Canet. Prvním lídrem v královské třídě MotoGP se stal Španěl Jorge Martín, který způsobem start - cíl ovládl úvodní sprint.

Filip Salač

Salač, který nově závodí v barvách elitního týmu ELF Marc VDS Racing, do soubojů o místa na startovním roštu postoupil s 18. časem z tréninků. Přípravu jezdců narušil déšť, kvůli kterému v pátečním tréninku zajeli měřené kolo jen čtyři aktéři. Dnešní výkon v druhém tréninku Salačovi nestačil na postup mezi čtrnáctku finalistů a musel bojovat v první části kvalifikace o čtyři zbylá místa. K účasti v té druhé mu nakonec chybělo 113 tisícin sekundy.

Už po pátku, kdy byl na programu také nově zařazený volný trénink, si český jezdec na týmovém webu stěžoval na menší potíže s paží, kterou si nechal po minulé sezoně operovat kvůli takzvanému syndromu arm pump.

Úvodní sprint MotoGP skončil triumfem vicemistra světa Martína, který navázal na předchozí kvalifikaci, v níž si překonáním rekordu okruhu zajistil pole position. Závod na 11 kol vyhrál jezdec Ducati s více než půlsekundovým náskokem před Jihoafričanem Bradem Binderem. Na stupních vítězů je doplnil Španěl Aleix Espargaró, za nímž sprint dokončil italský obhájce titulu Francesco Bagnaia.

Kvalifikace na Velkou cenu Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů: