Ruské synchronizované plavkyně vyhrály počtvrté soutěž družstev

Londýn

Ruské synchronizované plavkyně vyhrály počtvrté za sebou na olympijských hrách soutěž družstev. V devítičlenném týmu byly i vítězky soutěže dvojic Natalja Iščenková se Světlanou Romašinovou, jež tak v Londýně získaly druhé zlato a spolu s Pekingem třetí v kariéře.

Ruské akvabely vybojovaly zlatou medaili v synchronizovaném plavání.

Ještě lepší bilanci má další členka vítězného družstva Anastasia Davydovová, jež je po dnešku už pětinásobnou olympijskou vítězkou. Ruské akvabely získaly zlatý double na čtvrtých hrách za sebou.

Úřadující mistryně světa si v součtu technického a volného programu připsaly 197,030 bodu a o 3,02 bodu porazily druhé Číňanky. Bronz získalo družstvo Španělska (193,120).

Stejně jako v soutěži dvojic nedosáhly na medaili Japonky, což se stalo poprvé v olympijské historii, jež pro synchronizované plavání začala v Los Angeles 1984.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:
Plavání - synchronizované:
Družstva - finále: 1. Rusko (Davydovová, Gromovová, Iščenková, Chasjanovová, Korobovová, Packevičová, Romašinová, Timaninová, Šiškinová) 197,030, 2. Čína 194,010, 3. Španělsko 193,120, 4. Kanada 189,630, 5. Japonsko 187,630, 6. Británie 175,440, 7. Egypt 155,960, 8. Austrálie 154,930.