Hlavní obsah

Judista Krpálek zahájil sezonu sedmým místem na Grand Prix v Záhřebu

17. 7. 2022 16:17

Dvojnásobný olympijský vítěz a mistr světa v judu Lukáš Krpálek při svém prvním letošním startu obsadil na Grand Prix v Záhřebu sedmé místo. Ve váze nad 100 kilogramů po volném losu v prvním kole zdolal Itala Lorenza Agro Sylvaina a pak i Slováka Mariuse Fízeľa. Ve čtvrtfinále prohrál s bývalým juniorským mistrem světa Gelou Zaaliašvilim z Gruzie a v opravách ho pak zastavil Fin Martti Puumalainen.

Foto: SA Rokytka/Pavel Lebeda

Lukáš Krpálek na archivním snímku při tréninku v nové hale v Hloubětíně.Foto: SA Rokytka/Pavel Lebeda

Článek

Nejlepší český sportovec loňského roku po triumfu v Tokiu, kde před rokem navázal na zlato z Ria de Janeiro, absolvoval jen v prosinci mistrovství Evropy klubů. V Záhřebu začal Krpálek sbírat body do kvalifikace pro olympijské hry 2024 v Paříži.

"Pauza byla velmi důležitá, protože teď mě čekají dva roky závodění, dva roky příprav, běží nám olympijská kvalifikace a já si chtěl co nejvíce od závodů odpočinout," řekl České televizi Krpálek, jenž bude ladit formu na říjnový světový šampionát v Uzbekistánu. "Bude to obrovská motivace. Věřím tomu, že mistrovství světa bude vypadat trošičku jinak," dodal.

Reklama

Související témata: