Kalenda a Müller mistry světa v thajském boxu

ANTVERPY (Belgie)

Petr Kalenda a Jan Müller získali v Antverpách titul mistrů světa v thajském boxu. Kalenda vyhrál na šampionátu pořádaném Mezinárodní kickboxovou asociací (WBA) váhovou kategorii do 86 kilogramů, Müller kraloval supertěžké váze nad 91 kilogramů a v boji o zlato vyhrál nad Rakušanem Zellnerem.

Thajský box je sport, ve kterém se prosadí jen ti nejodolnější

Müller, bývalý ligový basketbalista, prošel eliminací v Antverpách bez problémů a v semifinále narazil na Němce Alexandra  Halliera. "Bránil se urputně. Dlouho se mi nevedlo, ale podařilo se mi duel rozhodnout zejména zásluhou kopů koleny," popsal  Müller. Jeho finálový soupeř z Rakouska byl menší i lehčí a od dvoumetrového českého borce inkasoval už v úvodním kole ránu z vysokého kopu. "Tvrdě kopat, na blízko používat kolena, klinčovat, taková byla moje snaha," prozradil taktiku svěřenec trenéra Karla Kaisra z brněnského klubu Muay Thai.

Také nový světový šampion ve váze do 86 kg Kalenda prošel kvalifikačním kolem bez zádrhelu. V semifinále se utkal s Němcem Markem Rossem. "Hodně jsme klinčovali, soupeř má mnohem více zkušeností, techniku moc uplatnit nešlo. Můj postup byl spíše záležitostí hrubé síly," hodnotil Kalenda. Jeho finálového protivníka Nagelse počítali rozhodčí opakovaně a poté vyhlásili vítězem dvaadvacetiletého Müllerova oddílového kolegu.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.