Hlavní obsah

Virtuální Velká národní vynesla 2,6 milionu liber na boj s virem

7. 4. 2020 7:57

Virtuální verze liverpoolské Velké národní vynesla 2,6 milionu liber (81,3 milionu korun) na boj s koronavirem. Kvůli pandemii se slavný dostih nemohl konat minulou sobotu na závodišti v Aintree, ale jeho počítačová simulace přitáhla k televizním obrazovkám více než pět milionů lidí.

Foto: Ian Hodgson, Reuters

Start liverpoolské Velké národní - ilustrační foto. Foto: Ian Hodgson, Reuters

Článek

Bookmakeři také na dostih vypisovali kurzy a přijímali sázky. Z výtěžku vyplatili vítěze a podstatnou částku věnovali britskému zdravotnímu systému NHS.

Virtuální Velká národní patří do programu festivalu v Aintree od roku 2017, ale vzhledem k zastavení britské dostihové sezony minimálně do konce dubna byla poprvé hlavním bodem. Dostih měl 40 účastníků, kteří by se ho pravděpodobně zúčastnili i ve skutečnosti, a na základě speciálních algoritmů vyhrál Potter´s Corner s kurzem 18:1.

"U nás doma z toho bylo velké pozdvižení. Děti měly své dřevěné koníky a bylo úžasné sledovat dostih a vidět našeho koně vyhrát," řekl BBC Christian Williams, trenér vítězného koně, jenž loni v prosinci vyhrál skutečnou Velšskou velkou národní.

Reklama

Související témata: