Hlavní obsah

Ani prší, prší, Bouzkovou nezastavilo. Těší se na české semifinále

V Praze zkušeně navazuje na Wimbledon. Čtvrtfinalistka z grandslamové trávy Marie Bouzková se v parádním světle ukazuje i na betonu při turnaji Livesport Prague Open. Rusku Selechmetěvovou v pátek smázla 6:3, 6:0 a už se těší na sobotní české semifinále proti Lindě Noskové.

Marie Bouzková soupeřce nadělila kanára. V českém semifinále se utká s Noskovou Video: Sport.cz

 
Článek

„Občas jsem zaregistrovala, že lítala její raketa všude možně po kurtě," glosovala frustrovanou soupeřku Bouzková, kterou nevykolejila ani krátká pauza za stavu 4:0, 30:30 ve druhé sadě.

„Na přeháňky jsme zvyklé, za pár minut se zase naskočí. Dlouhý game jsem pak naštěstí vyhrála. Vždycky je lepší náskok zvyšovat," přikývla vítězka. „To skóre je ale trochu ošemetné. Bylo tam hodně vyrovnaných gamů, kdy to mohlo jít na druhou stranu, ale jsem ráda, že to uteklo docela rychle," oddechla si.

Zápas si nenechal pochopitelně ujít ani nový kouč Bouzkové Theodor Devoty, který jako bývalý parťák Radka Štěpánka nutí svou svěřenku hrát trochu víc agresivně a využívat prvky mužské hry.

„Spolupráce je to každopádně příjemná, poznáváme se i mimo kurt a rozumíme si," těší tenistku, která před týdnem slavila 24. narozeniny.

Poté, co vypadly nejvýše nasazené hráčky turnaje Anett Kontaveitová a Barbora Krejčíková, je titul už poměrně blízko. Zásluhou Bouzkové s Noskovou navíc mají Češky jisté místo ve finále.

Foto: Jaroslav Svoboda, ČTK

Marie Bouzková po čtvrtfinále s Ruskou Oksanou Selechmetěvovou.

„Linda je další super mladá holka, která hraje hodně agresivně. Na tréninku jsme se trochu okoukaly, ale já proti ní musím přistupovat jako ke komukoli jinému," tvrdila Bouzková, která má letos bilanci 29:10. Nosková dokonce 32:9, i když pochopitelně z menších turnajů.

„Odehrála jsem toho hodně a pořád z toho čerpám. Snad ty zkušenosti využiju i v sobotu přála si Bouzková.

Reklama

Související témata:
Eurosport 6 : 3, 6 : 2 Muchová - Beguová 6 : 3, 6 : 2 konec
20230602T20 : 40:00+0200
Muchová vs. Beguová
Muchová vs. Beguová
Muchová
Beguová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.