Djokovič navzdory zdravotním potížím postoupil do osmifinále Australian Open

Srbský tenista Novak Djokovič postoupil navzdory potížím se zadním stehenním svalem do osmifinále Australian Open. Bývalá světová jednička, která útočí v Melbourne na jubilejní desátý titul, porazila Bulhara Grigora Dimitrova 7:6, 6:3, 6:4. V dalším utkání narazí na domácího Alexe de Minaura.

Novak Djokovič slavící výhru v zápase na Australian Open

Pětatřicetiletý Djokovič, který může v Austrálii získat 22. grandslamový titul a vyrovnat rekord Rafaela Nadala, si na potíže ze zadním stehenním svalem stěžoval už po výhře nad Francouzem Enzem Couacaudem ve 2. kole. Do zápasu s Dimitrovem nastoupil s obvázanou nohou a zranění jej limitovalo v určitých pohybech. Poté, co vybojoval první set ve zkrácené hře, vyžádal si zdravotní přestávku.

Ve druhém setu se mohl opřít o stoprocentní servis a ve třetím si pomohl třemi brejky. Duel nakonec za více než tři hodiny vyhrál, přestože jej Dimitrov předčil jak v esech (15:11), tak v poměru vítězných míčů (53:28). Bulhar však zaznamenal 50 nevynucených chyb. S Djokovičem prohrál podesáté z jedenácti zápasů.

Novak Djokovič při odchodu z tenisového kurtu.

Třetí kolo bylo konečnou pro pětinásobného finalistu Andyho Murrayho. Pětatřicetiletý britský tenista po dvou pětisetových bitvách v předchozích zápasech už tentokrát nestačil na Roberta Bautistu ze Španělska, kterému podlehl 1:6, 7:6, 3:6 a 4:6.

Osmifinálovou soupeřkou Karolíny Plíškové bude Číňanka Čang Šuaj, jež si poradila s americkou kvalifikantkou Katie Volynetsovou 6:3, 6:2. Proti rodačce z Loun dosud neuspěla ani v jednom ze sedmi zápasů. Lindu Fruhvirtovou čeká Chorvatka Donna Vekičová, která porazila Španělku Nurii Párrizasovou-Díazovou dvakrát 6:2 a vyhrála i šestý zápas v sezoně.

Pátý nasazený Rus Andrej Rubljov vyhrál nad Britem Danielem Evansem 6:4, 6:2, 6:3. Pomohlo mu 60 vítězných úderů a 10 es. V osmifinále ho čeká devatenáctiletý Dán Holger Rune. Turnajová devítka zdolala Francouze Uga Humberta 6:4, 6:2, 7:6 a neztratila zatím v Melbourne ani set.

Dohrál Američan Jason Brooksby. Přemožitel světové trojky Nora Caspera Ruuda z 2. kola nestačil na krajana Tommyho Paula a prohrál 1:6, 4:6, 3:6. "Lucky loser" Michael Mmoh, který v předchozím utkání vyřadil Němce Alexandera Zvereva, podlehl dalšímu Američanovi J.J. Wolfovi 4:6, 1:6, 2:6.

Srbský tenista Novak Djokovič postoupil navzdory zdravotním potížím do osmifinále Australian Open. Bulhara Grigora Dimitrova porazil 7:6, 6:3, 6:4.

AUSTRALIAN OPEN (tvrdý povrch, dotace 76,5 milionu australských dolarů)