Austrálie je na nohou, Hewitt postoupil do finále

Tenisová Austrálie je nadšená, finále mužského singlu si zahraje její reprezentant. Nasazený hráč číslo dvě Andy Roddick z USA nestačil na světovou trojku a domácího oblíbence Lleytona Hewitta. Australský tenista zvítězil po setech 3:6, 7:6, 7:6 a 6:1 a ve finále se utká s Rusem Maratem Safinem.

Americký tenista se do domácího miláčka obul od samotného úvodu a dělovým servisem tlačil Hewitta do defenzívy. Roddick rychle vedl 4:1, za stavu 5:3 odvrátil několik brejkbolů domácího tenisty a dvěma esy potvrdil zisk prvního setu. Ten trval 39 minut.

Kdo vyhraje finálový duel?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Hewitt se do hry dostal ve druhém setu, zpřesnil hru a domácí fanoušci měli důvod k radosti. Roddick nadále těžil ze svého podání, Australan už ale nepůsobil tak odevzdaně jako v první sadě. V tie-breaku našel recept i na dělové podání svého protivníka a po hodině a půl si mohl zakřičet oblíbené come-on po vítězném setu.

Australan trpělivě čekal na chyby Roddicka, což se mu za podpory hlučného publika chvílemi dařilo. Ve třetím setu ale za stavu 0:1 musel po dvojchybách odvracet brejkboly. Třetí dvojchyba v jedné hře už znamenala pro Australana ztrátu svého podání. Roddicka zradilo podání za stavu 2:4, Hewitt po dvojchybě soupeře využil až svůj devátý brejkbol v zápase.

Roddickovi nepomohl ani dělový servis

Roddick k dělovému podání přidal drtivý forhend, v tie-breaku třetí sady byl ale opět šťastnější Hewitt. Tvrdé údery soupeře trpělivě vracel a dokázal přidat i ukázkové údery. Jedním z nich, parádním prohozem, třetí set ukončil. Roddickovi k vedení nepomohlo ani 30 es, které během prvních tří sad nasbíral.

Domácí borec si dvěma úspěšnými koncovkami setů zvedl sebevědomí. Roddick naopak hned svůj úvodní servis ve čtvrté sadě ztratil, když v rozhodujícím okamžiku vyprodukoval dvojchybu. Oba tenisté předváděli výborné údery a diváci se měli na co dívat.

Roddick mohl za stavu 1:3 prorazit Hewittův servis, opět ale chyboval a Australan zvýšil na 4:1 ve svůj prospěch. Navíc vzápětí opět prorazil Roddickův servis a utkání po téměř třech hodinách uzavřel při svém následném podání. Americký tenista během zápasu nastřádal 50 nevynucených chyb.

Hewitt se může stát první Australanem od roku 1976, který domácí turnaj vyhraje. Naposledy se to povedlo Marku Edmondsonovi.