Hlavní obsah

Budoucnost s novým pasem. Ruská tenistka Gračovová žádá o francouzské občanství

27. 3. 2023 12:44

Ruská tenistka Varvara Gračovová je blízko udělení francouzského občanství, o které před časem zažádala. Informuje o tom francouzský deník L´Équipe s tím, že procesní formality by měly být uzavřeny v nejbližší době.

Foto: Profimedia.cz

Ruská tenistka Varvara Gračovová má zažádáno o francouzský pas.

Článek

Dvaadvacetiletá Gračovová, soupeřka Petry Kvitové v pondělním osmifinále turnaje v Miami, trénuje již od roku 2016 v ETC v Cannes, takže její volba je logická, píše  L´Équipe.

Rodačka z Moskvy se od začátku roku posunula z 95. pozice na aktuálně 54. příčku světového žebříčku WTA. Na elitním profesionálním okruhu sice ještě nevyhrála žádný turnaj, ale v kariéře již zaznamenala sedm triumfů v nižší sérii podniků ITF a získala také několik cenných skalpů renomovaných soupeřek. S Kvitovou se na okruhu WTA ještě nepotkaly.

Ruští tenisté jsou pod tlakem veřejného mínění kvůli útočné válce jejich vojsk na Ukrajině a vedle komplikací, jakou byla například neúčast Rusů a Bělorusů na loňském Wimbledonu, bývá nálada na turnajích napjatá a nezřídka dochází mezi hráči a hráčkami i ke konfliktům.

Pokud Gračovová skutečně obdrží francouzské občanství, bude následovat například jinou mnohem slavnější moskevskou rodačku Jelenu Rybakinovou. Wimbledonská šampionka se rovněž vzdala ruského pasu a od roku 2018 hájí barvy Kazachstánu.

Reklama

Související témata: