Kalininová dosáhla postupem do finále v Římě životního úspěchu

První finalistkou tenisového turnaje v Římě se stala Ukrajinka Anhelina Kalininová a dosáhla tím životního úspěchu. Šestadvacetiletá hráčka, které patří ve světovém žebříčku 47. místo, porazila v pátečním semifinále nasazenou jedenáctku Rusku Veroniku Kuděrmětovovou 7:5, 5:7, 6:2.

Anhelina Kalininová posílá po postupu do finále divákům v Římě vzdušný polibek.

O první titul v kariéře se Kalininová na turnaji kategorie WTA 1000 utká s Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu. Úřadující wimbledonská šampionka porazila Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska 6:2, 6:4. Nasazená sedmička sice ve druhém setu prohrávala už 1:4, po pauze vynucené deštěm za stavu 2:4 ale skóre otočila a počtvrté v sezoně si zahraje finále.

I třetí vzájemný zápas Kalininové s Kuděrmětovovou dospěl do třetího setu a podruhé se radovala z vítězství ukrajinská tenistka. Letos zdolala ruskou hráčku už v únoru v Dubaji.

Kalininová dosud hrála finále jen předloni v Budapešti rovněž na antuce. V souboji o titul na turnaji WTA 250 tehdy nestačila na Julii Putincevovou z Kazachstánu.