Hlavní obsah

Kyrgios za napadení bývalé přítelkyně trest nedostane, soud obžalobu zamítl

3. 2. 2023 9:04

Australský tenista Nick Kyrgios za napadení bývalé přítelkyně trest nedostane. Známý bouřlivák a finalista loňského Wimbledonu se dnes u soudu v Canbeře přiznal, že při hádce ženu srazil k zemi, ale soudkyně konstatovala, že se jednalo o "ojedinělou hloupost" a frustraci a obžalobu zamítla.

Foto: Stringer, Reuters

Nick Kyrgios přichází k soudu. Foto: Stringer, Reuters

Článek

"Vím, že to nebylo v pořádku, a omlouvám se za bolest, kterou jsem způsobil," uvedl dvacátý hráč světového žebříčku Kyrgios v prohlášení poté, co soudkyně verdikt oznámila. V případě odsouzení mu mohly hrozit podle agentury AP až dva roky vězení.

Oběť se obrátila na policii deset měsíců po incidentu poté, co se s Kyrgiosem rozešla. Z jejího prohlášení u soudu zaznělo, že kvůli incidentu z ledna 2021 měla těžká traumata, ztrácela na váze, nemohla spát ani navazovat nové vztahy. Tehdy při hádce před bytem v Canbeře do ní strčil a žena si při pádu na zem odřela koleno.

Právníci sedmadvacetiletého tenisty, jenž na okruhu ATP získal sedm turnajových titulů, se během procesu odvolávali na jeho duševní zdraví. Podle psychologa trpěl opakujícími se depresemi, měl pocit viny i sklony k sebepoškozování.

O tom, že Kyrgios čelí obvinění z napadení (expartnerky Chiary Passariové), se veřejnost dozvěděla loni při Wimbledonu, kde se probojoval až do finále. Na první grandslamový titul po prohře s Novakem Djokovičem ale nedosáhl.

V současné době se Kyrgios zotavuje z operace kolena, kvůli níž přišel v lednu o úvodní grandslam sezony Australian Open.

Reklama

Související témata:
Osvobození