Hlavní obsah

Hilgertová byla při SP v Londýně šestá a má jistý start na MS

8. 6. 2014 13:05Aktualizováno 8. 6. 2014 15:34

Štěpánka Hilgertová se postarala o nejlepší nedělní umístění při úvodním závodu Světového poháru vodních slalomářů v Londýně. Sice český tým musel protestovat proti penalizaci za neprojetí branky, ale nakonec se díky úspěchu u jury šestačtyřicetiletá kajakářka posunula na šestou pozici. Smůlu měli Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří při rychlé finálové jízdě zlomili pádlo.

Foto: Kanoe.cz, ČTK

Česká kajakářka Štěpánka Hilgertová skončila v úvodním závodu Světového poháru vodních slalomářů v Londýně šestá a zajistila si tak nominaci na mistrovství světa v Deep Creeku.Foto: Kanoe.cz, ČTK

Článek

"Jsem ráda, že další Světové poháry už můžu jet s čistou hlavou," radovala se Hilgertová v tiskové zprávě svazu. "Největší radost mám ale z toho, že jsem svou finálovou jízdou zlomila smůlu, která se mě na tomhle kanále držela," připomněla kajakářka čtvrté místo před dvěma lety na stejném kanálu na olympijských hrách v Londýně. "Konečně se mi po mnoha špatných trénincích podařila zajet kvalitní jízda," dodala Hilgertová.

Po dojezdu byla nejprve devátá, neboť měla problém v desáté, protivodné brance, kde jí rozhodčí připsali padesátisekundový trest. S tím ale český tým nesouhlasil a protestoval. Případ se řešil několik desítek minut a nakonec dvojnásobné olympijské vítězce pomohl k posunu na šesté místo. Hilgertová se tak raduje z jistoty startu na zářijovém MS v Deep Creeku, k čemuž jí stačila účast ve finále.

"Z našeho pohledu to padesátka rozhodně nebyla, proto jsme ihned po dojetí Štěpánky podali dotaz na hlavního rozhodčího, který Štěpánce penalizaci nakonec smazal," vysvětlil šéftrenér české reprezentace Jiří Pultera. "Bohužel ani tak jízda na medaili nestačila," dodal kouč.

Jáně zlomil pádlo

Druhé české zástupkyni ve finále Kateřině Kudějové, třetí ženě dopoledního semifinále, se druhá nedělní jízda moc nevydařila a obsadila nakonec sedmou pozici. Účast v druhé části sezóny s vrcholem na MS si zajistila už šestým místem na ME ve Vídni.

Karlovský a Jáně jeli po pátém místě v semifinále svou finálovou jízdu dobře, ale v jedné z protivodných branek zlomil zadák Jáně pádlo a bylo po nadějích. Závodníci si náčiní po chvíli vyměnili, aby zadák mohl loď lépe řídit, a za ovací diváků dojeli do cíle na poslední desáté pozici.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler, letošní mistři světa do 23 let, skončili osmí. Obě posádky byly v této sezóně také poprvé ve finále na vrcholné akci, tudíž mají rovněž jistotu startu na MS.

Světový pohár ve vodním slalomu v Londýně:
Muži:
C2:
1. Božič, Taljat (Slovin.) 106,57 (0)
2. Anton, Benzien (Něm.) -2,26 (2)
3. L. Škantár, P. Škantár (SR) -2,82 (2)
8. Kašpar, Šindler -6,08 (2)
10. Karlovský, Jáně (všichni ČR) -26,62 (0)
Ženy:
K1:
1. Li Lu (Čína) 108,64 (2 trestné sekundy)
2. Kuhnleová (Rak.) -0,39 (4)
3. Foxová (Austr.) -0,54 (0)
6. Š. Hilgertová -6,34 (6)
7. Kudějová -7,46 (0)
20. Vojtová (všechny ČR) vyřazena v semifinále

Reklama

Sdílejte článek