Phelps se vrací na vítěznou vlnu. V Minneapolis ovládl polohovku

Minneapolis

První vítězství v této sezóně si připsal americký plavec Michael Phelps. Na závodě v americkém Minneapolis ovládl polohový závod na 200 m. V této disciplíně bude příští rok na olympijských hrách v Riu de Janeiro usilovat o čtvrtou zlatou medaili za sebou a celkově 23.

Americký plavec Michael Phelps při polohovém závodě na 200 m v americkém Minneapolis.

Nejúspěšnější olympionik všech dob vyhrál v čase 1:59,30 o sekundu a půl před druhým Conorem Dwyerem. Letošní světové tabulky sice Phelps vede výkonem o více než čtyři vteřiny lepším, ale i tak měl radost. "Užívám si to. Příprava teprve začala. Je potřeba pracovat na spoustě věcí. Třeba posledních 50 metrů i finiš byl špatný," řekl třicetiletý Phelps.

V Minneapolis absolvoval během tří dnů šest startů, na stupně vítězů se dostal ještě dvakrát: v závodu na 200 m motýlek byl druhý a na motýlkářské stovce třetí.