Hlavní obsah

Biatlonový Světový pohár jde do finále. Poslední podnik sezony vrcholí v Oslu

16. 3. 2023 5:00Aktualizováno 18. 3. 2023 23:26

Biatlonisté se v sezoně 2022/2023 představí naposledy. Vrchol Světového poháru se uskuteční stejně jako loni v norském Oslu. Závěrečný podnik odstartuje ve čtvrtek 16. března sprintem mužů, poslední biatlonový víkend uzavřou v neděli 19. března ženy v závodu s hromadným startem. Na Sport.cz sledujte program i výsledky 9. dílu SP.

Foto: Jaroslav Svoboda / Český biatlon

Markéta Davidová na trati masáku v Östersundu.Foto: Jaroslav Svoboda / Český biatlon

Článek

Světový pohár v biatlonu má před sebou poslední podnik této zimy. Tradiční zastávka v legendárním lyžařském předměstí Osla Holmenkollen rozlouskne finální pořadí nejlepších biatlonistů a biatlonistek, stejně tak budou známi všichni držitelé malých křišťálových glóbů za jednotlivé disciplíny.

U můžu je o vítězi SP již nyní rozhodnuto. Stal se jím (nejen) tuto sezónu doslova nedostižný Nor Johannes Bö, jenž dokázal zvítězit ve 13 z 16 individuálních závodů. Druhý Sturla Holm Laegreid před posledním dílem SP zaostává o 371 bodů.

Mezi ženami je situace v celkovém pořadí podstatně vyrovnanější. První příčku si s 1003 body drží Francouzka Julia Simonová, druhá Dorothea Wiererová má 859 bodů a její reprezentační kolegyně Lisa Vittozziová prozatím získala 818 bodů.

Z českých závodníků je v průběžném pořadí nejvýše Markéta Davidová, která okupuje 7. příčku s 612 body. Mezi muži atakuje elitní desítku Michal Krčmář, který je s 493 body na 12. místě.

Program 9. dílu SP Oslo

Program posledního dílu SP začne ve čtvrtek 16. března v 15:15 sprintem mužů. Od den později pojedou nejkratší závod v obdobném čase také ženy. Sobota pak přinese oba stíhací závody, posledním závodem sezony pak bude nedělní závod s hromadným startem žen.

Nominace českého týmu

Nominace Oslo
Ženy
Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Tereza Vinklárková, Tereza Voborníková
Muži
Michal Krčmář, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík

Kde sledovat biatlon v TV

Na přímé přenosy všech dílčích závodů posledního dílu SP se opět můžete těšit díky vysílání České televize na sportovním kanále ČT Sport.

Reklama