Hlavní obsah

V nominaci biatlonistů na MS nechybí obhájkyně zlata Davidová ani Krčmář

1. 2. 2023 14:51

Obhájkyně zlata z vytrvalostního závodu Markéta Davidová nechybí v nominaci českých biatlonistů na mistrovství světa v Oberhofu. Devítičlenný výběr doplňují Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Tereza Voborníková, Michal Krčmář, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký a Adam Václavík. Biatlonový svaz o tom informoval na svém webu. Světový šampionát se uskuteční od 8. do 19. února.

Foto: biatlon Slavík/Český Petr, ČTK

Markéta Davidová je největší hvězdou české reprezentace

Článek

Šestadvacetiletá Davidová patří i letos k hlavním medailovým nadějím. Závodnice z Janova nad Nisou stanula v této sezoně dvakrát na stupních vítězů. Ve sprintu a stíhacím závodě v Hochfilzenu obsadila druhé a třetí místo. V pořadí Světového poháru je průběžné osmá a v Oberhofu bude obhajovat předloňský triumf z vytrvalostního závodu v Pokljuce. Minulý rok se mistrovství světa nekonalo, vrcholem byly olympijské hry v Pekingu.

V nominaci je i druhá nejlépe hodnocená česká závodnice Jislová (29.), kterou trápí bolavá žebra a musela předčasně odjet ze soustředění v Ridnaunu domů na další vyšetření. Debut na MS prožije dvaadvacetiletá Voborníková, která plnila předloni roli náhradnice. Pátou členku týmu zatím trenéři neurčili.

"Eliška Václavíková, ani Tereza Vinklárková neprokázaly na mistrovství Evropy potřebnou výkonnost. Po dalších závodech IBU Cupu v Obertilliachu určíme náhradnici, která se bude připravovat doma a do Oberhofu dorazí, pokud bude třeba," řekl sportovní ředitel Ondřej Rybář.

Mezi muži měli jistou nominaci Krčmář, Mareček, Mikyska a Štvrtecký. Mikyska s Marečkem budou na vrcholné akci debutovat. Pátým členem se stal Václavík, který si účast vybojoval na úkor Vítězslava Horniga díky lepším výsledkům na mistrovství Evropy v Lenzerheide. "K velmi dobré běžecké formě přidal i stabilnější výkony na střelnici," vysvětlil Václavíkovu nominaci Rybář.

Oba týmy se přesunou do Oberhofu v neděli.

Nominace českých biatlonistů na MS v Oberhofu (8 až 19. února):
Muži:
Michal Krčmář
Jonáš Mareček
Tomáš Mikyska
Jakub Štvrtecký
Adam Václavík
Ženy:
Markéta Davidová
Lucie Charvátová
Jessica Jislová
Tereza Voborníková

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.