Hlavní obsah

Mistrovství světa v biatlonu 2023 se blíží. Sledujte kompletní program i výsledky českých reprezentantů

1. 2. 2023 20:40Aktualizováno 2. 2. 2023 11:19

Nejvýznamnější biatlonová akce klepe na dveře již po třiapadesáté. Mistrovství světa se v letošní sezoně zhostí německý Oberhof a to v termínu mezi 8. a 19. únorem 2023. Kompletní programový i výsledkový servis ze světového šampionátu můžete sledovat na Sport.cz.

Foto: Český biatlon/Petr Slavík

Markéta Davidová si jede na MS v Pokljuce pro zlato ve vytrvalostním závodu.Foto: Český biatlon/Petr Slavík

Článek

Světové tituly z posledního světového šampionátu budou mezi muži obhajovat Nor Sturla Holm Laegreid, jenž zvítězil ve vytrvalostním závodě i "masáku" a byl členem vítězné norské mužské i smíšené štafety. Na nejkratší trati byl ve Slovinsku nejlepší Švéd Martin Ponsiluoma, stíhací závod vyšel nejlépe Francouzi Emiliene Jacquelinovi.

Mezi ženami mohl české fanoušky těšit titul Markéty Davidové ve vytrvalostním závodě, sprint i stíhací závod následně ovládla norská závodnice Tiril Eckhoffová. Ta pomohla zvítězit také ženské i smíšené norské štafetě. Ve stíhacím závodě se radovala Rakušanka Lisa Hauserová.

Program MS v biatlonu 2023

Světový šampionát začne ve středu 8. února smíšenou štafetou, která odstartuje ve 14:45 hodin. Následovat bude jednodenní pauza. Páteční odpoledne bude patřit sprintu žen, o den později pojedou nejkratší závod také muži. V neděli 12. února pak obě kategorie pojedou stíhací závod.

Po víkendu bude opět následovat volno, program se opět rozjede v úterý 14. února vytrvalostním závodem mužů. Stejný závod pojedou o den později také ženy. Ve čtvrtek 16. února budou závodit dvojice ve smíšené štafetě. Štafetové závody jsou na programu i v sobotu, tentokrát v poledne odstartuje štafeta mužů o tři hodiny později štafeta žen. Poslední den MS pak budou tvořit oba závody s hromadným startem.

Nominace na MS v biatlonu 2023

Muži:
Michal Krčmář
Jonáš Mareček
Tomáš Mikyska
Jakub Štvrtecký
Adam Václavík
Ženy:
Markéta Davidová
Lucie Charvátová
Jessica Jislová
Tereza Voborníková

Místo konání

Městečko Oberhof ležící přibližně 800 m n. m. na kraji pohoří Durynský les nejlepší biatlonisty světa přivítá historicky podruhé. Poprvé tomu bylo v roce 2004, kdy se český biatlon musel obejít bez medailových úspěchů. Poslední MS se konalo v roce 2021 ve slovinské Pokljuce, v loňském roce dostala přednost jako vrchol sezony olympiáda v Pekingu.

Oberhof je tradičním pořadatelem závodů v rámci světového poháru v biatlonu. Za oblíbené středisko jej může prohlásit například Gabriela Soukalová, která si z něj v sezoně 2016/2017 odvezla dva triumfy ve sprintu a závodu s hromadným startem, k tomu přidala ještě stříbro ve stíhacím závodě.

Reklama