Hlavní obsah

Životní výkon! Krasobruslaři Taschlerovi si polepšili na 8. místo na MS, Japonec Uno obhájil titul

25. 3. 2023 8:50Aktualizováno 25. 3. 2023 13:56

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi si životním volným tancem polepšili na 8. místo na mistrovství světa. Je to nejlepší umístění českého tanečního páru od roku 1994, kdy skončili rovněž osmí Kateřina Mrázová a Martin Šimeček. První světový titul v kariéře získali s Saitamě Američané Madison Chocková a Evan Bates. Z mužů obhájil titul mistra světa před domácím publikem Japonec Šoma Uno.

Foto: Issei Kato, Reuters

Čeští krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi v akci.

Článek

Taschlerovi excelentně předvedli svůj výrazový volný tanec na motivy přírody a vylepšili si osobní rekord o osm bodů na 119,83 bodu. "Úžasné. Užívali jsme si to, jsme super hrdí a super šťastní. Teď nemám slov," uvedla Taschlerová na webu mezinárodní bruslařské unie ISU.

Celkem získali 196,39 bodu a devátou pozici po rytmickém tanci ještě o jednu příčku vylepšili. Předstihli bronzové medailisty z ME Juulii Turkkilaovou a Mathiase Verluise z Finska. Zajistili pro Česko dvě místa na příštím MS, takže by je mohli doplnit juniorští mistři světa Kateřina a Daniel Mrázkovi.

Taschlerovi převzali pozici lídrů českého týmu po Michalu Březinovi, který byl v nejlepší světové desítce naposledy v roce 2019 a loni ukončil kariéru. Výrazně vylepšili třináctou příčku z loňského MS a už přemýšlejí o dalších plánech. "Teď pojedeme domů, budeme mít krátkou pauzu a pak zpátky do práce, vybírat hudbu," dodala Taschlerová.

Chocková a Bates přidali ke třem světovým medailím premiérové zlato z této akce. Ve volném tanci partnerka upadla krátce po taneční piruetě. "Zavadila jsem patou o led, bylo to velmi nečekané," komentovala zaváhání. Karambol se jí přihodil ve spojovacích krocích mimo hodnocené prvky, takže to s výjimkou jednobodové penalizace neznamenalo velkou ztrátu.

I tak Američané porazili o více než šest bodů Italy Charlene Guignardovou a Marca Fabbriho, kteří po letošním evropském titulu získali první světovou medaili. Třetí skončili Kanaďané Piper Gillesová a Paul Poirier.

Japonec Šoma Uno před domácím publikem obhájil titul mistra světa v krasobruslení. V Saitamě po krátkém programu ovládl i volnou jízdu a vyhrál o více než pět bodů před Korejcem Čcha Čun-hwanem. Na třetí příčku klesl ze druhé příčky po krátkém programu Američan Ilja Malinin, i když skočil čtverný axel.

Uno do volné jízdy zařadil pět čtverných skoků, které zvládl jen s drobným zaváháním u salchowu. Životního úspěchu se při třetím startu dočkal Korejec Čcha Čun-hwan, jenž si vylepšil osobní rekord ve volné jízdě o třináct a půl bodu a polepšil si o jedno místo. Malinin po výborném čtverném axelu doplatil na několik nedotočených čtverných skoků.

Foto: Hiro Komae, ČTK/AP

Japonec Šoma Uno před domácím publikem obhájil titul mistra světa v krasobruslení. Druhý byl Korejec Čcha Čun-hwan. Na třetí příčku klesl ze druhé příčky po krátkém programu Američan Ilja Malinin.

Na korejského krasobruslaře ztratil přes sedm a půl bodu, ale v osmnácti letech se dočkal prvního cenného kovu na MS.

Stejně jako na evropském šampionátu skončil čtvrtý Francouz Kévin Aymoz. Tentokrát byl ale nadšený, protože si osobní rekord ve volné jízdě vylepšil o osm a půl bodu. Když dostal známky, málem radostí umačkal trenérku Silvii Fontanaovou. Stal se nejlepším Evropanem i díky tomu, že jeho krajan a úřadující evropský šampion Adam Siao Him Fa skončil až desátý.

Český reprezentant Georgij Reshtenko skončil v krátkém programu poslední a do dnešních volných jízd nepostoupil.

Mistrovství světa v krasobruslení v Saitamě (Japonsko)
Muži - konečné pořadí
1. Uno (Jap.) 301,14
2. Čcha Čun-hwan (Korea) 296,03
3. Malinin (USA) 288,44
4. Aymoz (Fr.) 282,97
5. Brown (USA) 280,04
6. Tomono (Jap.) 273,41
...
34. RESHTENKO (ČR) - nepostoupil do volných jízd
Taneční páry - konečné pořadí
1. Chocková, Bates (USA) 226,01
2. Guignardová, Fabbri (It.) 219,85
3. Gillesová, Poirier (Kan.) 217,88
4. Fearová, Gibson (Brit.) 214,73
5. Fournierová Beaudryová, Sörensen (Kan.) 214,04
6. Greenová, Parsons (USA) 201,44
...
8. TASCHLEROVÁ, TASCHLER (ČR) 196,39

Reklama

Související témata: