Francouz Allegre si v super-G v Ga-Pa dojel pro první vítězství v SP

Francouz Nils Allegre zaskočil v superobřím slalomu v Garmisch-Partenkirchenu všechny favority a poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru. Třicetiletý lyžař porazil o 18 setin sekundy stejně starého Itala Guglielma Boscu, jenž stejně jako Allegre dosud nikdy v elitním seriálu nestál na stupních vítězů.

Francouzský Nils Allegre na trati.

„V týmu se navzájem tlačíme dál. Je to skvělý pocit,“ řekl Allegre, jenž se triumfu dočkal při 102. startu ve Světovém poháru. Napodobil o rok mladšího krajana Cypriena Sarrazina, jenž prožívá životní sezonu, ve které vybojoval už tři výhry ve sjezdu.

Senzační medailisty na třetím místě doplnil Švýcar Loic Meillard, jenž za vítězem zaostal o 25 setin. Až se čtvrtou příčkou se musel spokojit lídr seriálu i disciplíny Marco Odermatt, který byl o další tři setiny pomalejší než jeho krajan.

Za sebou ale nechal všechny své nejbližší konkurenty a upevnil si vedení v průběžném pořadí. V hodnocení disciplíny vede před dnes pátým Vincentem Kriechmayrem z Rakouska o 71 bodů, v celkovém pořadí navýšil náskok před Sarrazinem na 622 bodů. Francouz skončil v Ga-Pa jedenáctý.

Jediný český reprezentant na startu Jan Zabystřan obsadil 53. místo. Na Allegreho ztratil 2,32 sekundy.