Odermatt si triumfem v obřím slalomu ve Val d'Isere upevnil vedení v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál i druhý obří slalom v této sezoně Světového poháru. Ve francouzském Val d'Isere zvítězil o 59 setin před domácím Alexisem Pinturaultem a navázal na říjnový triumf v Söldenu. Čtyřiadvacetiletý Švýcar vybojoval třetí vítězství SP v sezoně a sedmé v kariéře. V čele seriálu má náskok 136 bodů na druhého Rakušana Matthiase Mayera.

Švýcarský lyžař Marco Odermatt

Český reprezentant Kryštof Krýzl ani při druhém startu v sezoně nepostoupil do druhého kola. V úvodní jízdě obsadil pětatřicetiletý lyžař 35. místo s odstupem 22 setin na postupující třicítku. V říjnu v Söldenu byl osmapadesátý.

Odermatt se s náročnou tratí, z které pořadatelé ráno odklidili po noční nadílce půl metru sněhu, vypořádal nejlépe už v prvním kole. V polovině závodu vedl o 32 setin před úřadujícím šampionem Světového poháru i disciplíny Pinturaultem a ve druhé jízdě svůj náskok téměř zdvojnásobil.

Na třetí příčku se posunul Rakušan Manuel Feller, který byl po prvním kole osmý. Pomohl mu i výpadek Chorvata Filipa Zubčiče, který po chybět nedokončil druhou jízdu a neudržel třetí místo.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):
Muži - obří slalom:
1. Odermatt (Švýc.) 2:12,31 (1:07,14+1:05,17)
2. Pinturault (Fr.) -0,59 (1:07,46+1:05,44)
3. Feller (Rak.) -1,24 (1:08,34+1:05,21)
4. De Aliprandini (It.) -1,31 (1:08,09+1:05,53)
5. Kristoffersen (Nor.) -1,59 (1:08,65+1:05,25)
6. Schmid (Něm.) -1,92 (1:08,23+1:06,00)
7. Meillard (Švýc.) -1,93 (1:08,88+1:05,36)
8. Faivre (Fr.) -2,04 (1:07,99+1:06,36)
9. Murisier (Švýc.) -2,14 (1:09,40+1:05,05)
10. Kranjec (Slovin.) -2,19 (1:08,29+1:06,21)

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.