Sdruženář Slavík si doběhl v Klingenthalu pro první stupně vítězů

KLINGENTHAL

Sdruženář Tomáš Slavík obsadil na Světovém poháru v Klingenthalu třetí místo a poprvé v kariéře se probojoval na stupně vítězů. Vyhrál lídr seriálu Francouz Lamy Chappuis před Rakušanem Bernhardem Gruberem.

Tomáš Slavík

Slavík vydělal na zrušení nědělní skokanské části kvůli hustému sněžení a silnému větru. Sdruženáři absolvovali pouze běh, do kterého vyráželi podle výsledků sobotního zkušebního kola. V něm byl Slavík druhý výkonem 135 metrů.

Na 10km trať vyrazil o dvě sekundy za Norem Haavardem Klemetsenem, který skočil 132,5 m. Třicetiletý český reprezentant se pak držel ve vedoucí skupině, z které se v závěru odpoutal Lamy Chappuis a po sobotním druhém místě si doběhl pro jubilejní dvacáté vítězství v kariéře. Díky němu si upevnil suverénní vedení v SP, v němž míří za třetím celkovým triumfem po sobě.

Druhý Gruber ztratil 15 sekund, Slavík byl o další vteřinu pomalejší. Třetí příčkou si člen Dukly Liberec vynahradil sobotní nezdar, kdy po nepovedeném skoku běžeckou část ani neabsolvoval. Jeho dosavadním maximem v SP byla dvě pátá místa. Český sdruženář vystoupil na stupně vítězů po více než dvou letech, v lednu 2010 byl Pavel Churavý v Schonachu druhý.

Na premiérový medailový úspěch může Slavík zkusit navázat o následujícím víkendu na domácí půdě v Liberci. Body si v neděli připsal i dvacátý Miroslav Dvořák, ale pozici nejlepšího českého sdruženáře v SP musel přenechat Slavíkovi. Ten se posunul na průběžnou 30. pozici.