Skokan na lyžích Koudelka vstoupil do letní Grand Prix osmnáctým místem

Skokan na lyžích Roman Koudelka při návratu do letní Grand Prix po třech letech obsadil 18. místo v zahajovacím závodě ve Wisle. Při dvojnásobném triumfu domácích Poláků se druhý český reprezentant na startu Radek Rýdl nekvalifikoval ze 44. příčky mezi třicítku účastníků druhého kola. V závodě žen skočila Klára Ulrichová šestnáctá, Karolína Indráčková nenastoupila už do páteční kvalifikace kvůli zranění zad.

Roman Koudelka

Závod mužů skončil triumfem exmistra světa Dawida Kubackého, který se do čela pořadí vyšvihl z průběžné osmé příčky veleskokem 134,5 metru. Jako jediný se dnes dostal za 130 metrů a celkově porazil o 7,1 bodu krajana a trojnásobného olympijského vítěze Kamila Stocha. Třetí byl Němec Karl Geiger.

Koudelka byl osmnáctý už po prvním skoku do vzdálenosti 116,5, zlepšení o 3,5 metru v druhém kole posun výsledkovou listinou třiatřicetiletému reprezentantovi nepřineslo. Rýdl při premiéře v letní soutěži předvedl jen 93,5 metru a porazil pouze tři soupeře.

Do ženské Grand Prix vstoupila vítězně slovinská obhájkyně celkového prvenství Urša Bogatajová. Olympijská šampionka díky skokům 121,5 a 118,5 metru porazila v těsném souboji o desetinu bodu Maritu Kramerovou z Rakouska a o dvě krajanku Niku Križnarovou. Ulrichová skočila dvakrát 107 metrů.

V neděli mají obě kategorie ve Wisle na programu druhý závod. Seriál vyvrcholí na začátku října v Klingenthalu, mužský má šest dílů, ženský pět.