Z kvalifikace sprintu na Tour de Ski ve Val Müstair postoupili tři Češi

Tři z pěti českých běžců na lyžích postoupili z kvalifikace úvodního sprintu na Tour de Ski ve švýcarském Val Müstair. Nejvýše skončil pátý Michal Novák, mezi ženami se do další fáze probojovala sedmá Kateřina Janatová a devětadvacátá Tereza Beranová. Mimo první třicítku skončili třiašedesátý Adam Fellner a po mateřské pauze se vracející Kateřina Razýmová na 51. místě.

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová v akci.

Kvalifikaci sprintu mužů vyhrál úřadující šampion Tour Johannes Hösflot Klaebo z Norska o 1,05 sekundy před Francouzem Lucasem Chanavatem. Novák za Klaebem zaostal 2,70 sekundy.

Ženám dominovala Švýcarka Nadine Fähndrichová, která porazila o 2,41 sekundy vedoucí ženou Světového poháru Tiril Udnes Wengovou z Norska. Janatová ztratila na vítěznou Fähndrichovou 3,71 sekundy. Ve vyřazovací fázi bude také italská biatlonistka Federica Sanfilippová, která skončila dvacátá.

Vyřazovací jízdy začnou ve 14:00.