Životní závod snowboardistky Maděrové! Pančochová byla sedmá v Big Airu

Devatenáctiletá snowboardistka Zuzana Maděrová se ve Světovém poháru poprvé dostala do vyřazovací fáze a v Cortině d'Ampezzo si vytvořila maximum 10. místem. V osmifinále paralelního obřího slalomu prohrála o 22 setin sekundy s německou hvězdou Ramonou Theresií Hofmeisterovou, trojnásobnou vítězkou seriálu a bronzovou z olympijských her v Pchjongčchangu při triumfu Ester Ledecké.

Zuzana Maděrová na archivním snímku z olympijských her v Pekingu.

Hofmeisterová se zlata nedočkala, protože ve finále nestačila na Glorii Kotnikovou. Slovinka oslavila první pohárové vítězství. Dvojnásobná olympijská šampionka na snowboardu Ledecká zatím stále na prkně ani na lyžích nezávodí po operacích klíční kosti.

Pančochová nezopakovala výkon z kvalifikace

Snowboardistka Šárka Pančochová obsadila při debutu v sezoně Světového poháru sedmé místo v Big Airu v americkém Copper Mountain. Dvaatřicetiletá česká reprezentantka si tak v této olympijské disciplíně připsala nejlepší výsledek od listopadu roku 2019, kdy byla v Modeně šestá.

Účastnici čtyř olympijských her Pančochové se v osmičlenném finále v Coloradu nepodařilo zopakovat výkon ze čtvrteční kvalifikace, v níž skočila poprvé před rozhodčími trik backside 1080 a obsadila třetí místo. Ve finále dostala 87,25 bodu, zvítězila Japonka Mari Fukadaová se skóre 155,75. V U-rampě byla Pančochová tento týden šestnáctá.

Do mužského finále se nedostal Jakub Hroneš, ale 18. místem si i tak vylepšil maximum v Big Airu ve Světovém poháru.

SP ve snowboardingu
Cortina d´Ampezzo (Itálie) - paralelní obří slalom:
Muži: 1. Fischnaller (It.), 2. Prommegger (Rak.), 3. March (It.), ...v kvalifikaci 38. Počinek (ČR).
Průběžné pořadí SP: 1. Prommegger 198, 2. Fischnaller 180, 3. Payer (Rak.) 152.
Ženy: 1. Kotniková (Slovin.), 2. Hofmeisterová (Něm.), 3. Farrellová (Kan.), ...10. Maděrová (ČR).
Průběžné pořadí SP: 1. Kotniková 182, 2. Zoggová (Švýc.) 144, 3. Krolová (Pol.), ...22. Maděrová 39, 31. Šonková (ČR) 5.
Copper Mountain (USA) - Big Air:
Muži: 1. Kleveland (Nor.) 184,25, 2. Corning (USA) 172,50, 3. Matteoli (It.) 160,00, ...v kvalifikaci 18. Hroneš (ČR) 78,25.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů): 1. Guseli (Austr.) 164, 2. Corning 160, 3. Kleveland 140, ...32. Hroneš 23.
Ženy: 1. Fukadaová (Jap.) 155,75, 2. Langlandová (USA) 151,50, 3. Onicukaová (Jap.) 149,75, ...7. Pančochová (ČR) 87,25.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů): 1. Bairdová (Kan.) 160, 2. Iwabučiová 160, 3. Muraseová (obě Jap.) 122, ...19. Pančochová 36.