Wolfsburgu hrozí kvůli špatnému střídání vyřazení z Německého poháru

9. srpna 2021 22:45 - Berlín

Začít sezonu ostudou? Jen to ne. Jenže jednomu z účastníků prestižní Ligy mistrů se to povedlo. Hrubá chyba, které se německý fotbalový klub z Wolfsburgu dopustil, může přijít "Vlky" pořádně draho. V neděli sice v prvním kole Německého poháru porazili 3:1 po prodloužení Münster, ale kvůli málo vídanému pochybení jim hrozí vyřazení. Místo povolených pěti střídání jich totiž využili šest a celý svět se směje, že v klubu neumějí počítat.

 

Fabian Bimmer, Reuters

Nový trenér Wolfsburgu Mark van Bommel v normální hrací době, ve které bundesligový favorit vyrovnal v poslední minutě, vystřídal tři hráče. Stejný počet změn udělal i v prodloužení, v němž hosté rozhodli o postupu.

O něj však můžou kvůli nepovolenému počtu střídání přijít. Münster se totiž proti výsledku odvolal a případem se už začal zabývat německý svaz. Od obou klubů si vyžádal písemnou zprávu, a na jejich základě rozhodne.

Barcelona se pokusila zablokovat Messiho odchod u soudu

"Odehráli jsme skvělý zápas s účastníkem Ligy mistrů a dotáhli jsme ho do prodloužení. V něm hosté přímo ovlivnili výsledek nepovoleným střídáním," citovala agentura AP sportovního ředitele třetiligového Münsteru Peter Niemeyera.

Taktika? Ať si Francouzi zacpou uši, vtipkuje Vrba. Do smíchu mu ale není

"Je to nepříjemné, ale už to nemůžeme vzít zpátky," řekl k Van Bommelově pochybení šéf Wolfsburgu Jörg Schmadtke. Bývalého kouče PSV Eindhoven po nepovedeném debutu však trestat nehodlá.

"Vždycky jsem si zakládali na solidaritě a na tom, že v klubu držíme při sobě. A měnit to nebudeme," uvedl. "Jsme sice naštvaní, ale je potřeba zachovat chladnou hlavu. Chvíli jsme uvažovali o tom, že všechny zúčastněné pošleme na kurz čtení, ale nakonec jsme to přehodnotili," dodal.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Bundesliga 2021/22

Filtr článků - Německo


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..