Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Šádek: Podzim? Nejhorší půlrok, co jsem v Plzni. Na jaře chci vidět úplně jinou Viktorku

12. ledna 2021 13:35 - Praha

Aby se fotbalová Plzeň krčila po podzimu na devátém místě, to nezažila 14 let. Ambiciózní klubový šéf Adolf Šádek musel pořádně skřípat zuby. V rozhovoru pro klubový web popisuje, proč neodvolal kouče Adriana Guľu, a vyjadřuje se k nejbližší budoucnosti Viktorie.

 

fcviktoria.cz

Co říkáte na neúspěšný podzim?

Vypadli jsme z evropských pohárů, v lize nám to nešlo podle představ. I pro mě osobně to byl nejhorší půlrok za dobu, co jsem v klubu. Pokud mám hodnotit výsledky a výkony, nelze se za nic schovávat nebo vymlouvat. Jsme hrubě nespokojeni a podle toho jsme se k tomu museli i nyní postavit a provést důkladnou analýzu. V tomto roce musíme vidět úplně jinou Viktorku – kvalitnější, sebevědomější, s větší touhou chtít vše zlomit. Jsem přesvědčený, že je v našich silách vše obrátit a vrátit klub do nejvyšších pater.

S jakým cílem vstoupíte do jara?

Pokud se podívám na nejbližší zápas v Příbrami, máme jednoznačný cíl, a tím je vyhrát. A celkově do jara? Bavit se o mistrovském titulu není v tuto chvíli na místě. Určitě si ale chceme zajistit příčku zaručující kvalifikaci evropských pohárů. K tomu vede cesta z ligy nebo domácího poháru.

První přestup v kariéře, rovnou do Plzně! Viktoria vítá posilu

Neuspokojivé výsledky a nevyrovnané výkony přinesly vlnu kritiky ze strany fanoušků či médií. Spekulovalo se i nad pozici hlavního trenéra Adriana Guľy. Proč jste nesáhli k jeho odvolání?

Vše jsme samozřejmě vnímali. Trenérova mise, na kterou jsme se společně vydali, ještě není dokončena. V této otázce se ale vrátím ještě o rok nazpět, kdy jsme se společně s majitelem klubu, celým sportovním vedením i trenérem rozhodli pro odlišnou cestu než dříve. Cestu, která v mnoha ohledech a oblastech znamená změny. Řada věcí byla přenastavena. Ať už jde o samotný tréninkový proces, organizaci celého dne hráčů na stadionu a tak dále. Možná tyto změny ne všichni hráči a členové realizačního týmu pochopili, možná se jim zdály příliš tvrdé a časově náročné. Já však jasně říkám, že na jaře budeme v těchto ohledech ještě tvrdší a z nastolených požadavků v žádném případě neuhneme.

Jenže výsledky prostě nebyly.

Každý proces změny s sebou přináší i jistou míru rizika či například výsledkové nestability. Úspěch se prostě nemusí dostavit hned. My však našemu procesu věříme. Zároveň chci ale říct, že musíme mít i výsledky, bez nich to bohužel nejde. Viktoria Plzeň si vybudovala určité postavení a tomu musí odpovídat i umístění v tabulce. Jsem schopen akceptovat porážku, nikdy ale neakceptuji porážku, kdy náš tým odchází se sklopenou hlavou po odevzdaném výkonu. I to je náš úkol, abychom tyto věci v novém roce již neviděli.

Během zimní přestávky doznala změn i soupiska. Na hostování odešli Řezník, Alvir a Pernica. Proč jste ke změnám sáhli?

Rozhodli jsme se pro zúžení kádru. Na jaře nás čekají jen ligové zápasy a doufejme, že i duely domácího poháru, u kterého nyní nejde v tuto chvíli předpovídat, jak bude harmonogram vypadat. Pro jednu soutěž by nebyl vysoký počet hráčů úplně na místě. V tomto ohledu prostě musíme vystoupit z komfortní zóny. Opakovaně to ode mě slyší hráči a nejen oni. Všichni ji musí opustit. Kdo to nedokáže a je spokojený s aktuálním stavem, nemůže v našem klubu být. Tím nechci všechno hodit na tři hráče, kteří nyní odešli na hostování. Je to myšleno obecně na každého zaměstnance klubu včetně mě samotného.

Guľa překvapil přesunem Limberského. Je to alternativa pro ligu, řekl kouč Plzně po vítězné generálce

Naopak jste z Olomouce přivedli Faltu a stáhli jste si z hostování Šulce a Matějku.

Rovněž bylo potřeba udělat určitý refresh, mít v kabině i dravé mládí a zároveň hráče, kteří vzešli z naší mládeže. Proto jsme si stáhli Šulce a Matějku. Oba mají kvalitu a talent, mohou promluvit do sestavy, a zvýšit tak konkurenční prostředí. Z béčka jsme k týmu posunuli i obránce Josefa Koželuha a připravuje se s námi i Václav Míka. Přínosem by měl být i Šimon Falta. Věřím, že se rychle zapracuje a stane se důležitým hráčem našeho klubu. Zároveň tím avizuji, že ještě nejsme na konci procesu obměny, a nevylučuji ještě nějaké změny – ať už během tohoto, či letního přestupového okna.

Celosvětová pandemie koronaviru zcela zásadně ovlivnila chod klubu. V čem nejvíce?

Velký problém způsobila zejména fanouškům, postihla naše partnery a samozřejmě i klubové finance. Abychom mohli být i nadále konkurenceschopní a držet nastavený kurz, jsou pro nás nesmírně důležití právě kluboví partneři. Sluší se jim tedy i touto cestou poděkovat. Těší mě, že většina z nich zůstala klubu věrná a ukázalo se, že naše vztahy jsou založeny na dlouhodobé spolupráci a férových vztazích. Pokud se některý z partnerů rozhodl odejít, je to většinou z důvodu, že bojuje o vlastní existenci a přežití. Tomu samozřejmě rozumím a držím všem palce, aby tuto dobu přečkali a v budoucnu jsme mohli opět spolupracovat."

neu, Sport.cz

  Olomouc - Opava dnes 14:00
20210123T14:00:00+0100
Olomouc vs. Opava
Olomouc vs. Opava
Olomouc
Opava
  Bohemians 1905 - Slovácko dnes 16:00
20210123T16:00:00+0100
Bohemians 1905 vs. Slovácko
Bohemians 1905 vs. Slovácko
Bohemians 1905
Slovácko
  Zlín - Ostrava dnes 16:00
20210123T16:00:00+0100
Zlín vs. Ostrava
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
  Karviná - Slavia dnes 18:30
20210123T18:30:00+0100
Karviná vs. Slavia
Karviná vs. Slavia
Karviná
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..