Šok v Edenu! Koubek tři dny po výhře nad Duklou skončil, sešívané bude trénovat Holanďan Pastoor

3. března 2014 13:17 - Praha

Šok je slabé slovo. Fotbalisté Slavie v pátek porazili v malém pražském derby Duklu, její trenéři jsou ovšem od pondělka na dlažbě... Vršovický klub s okamžitou platností odvolal hlavního trenéra Miroslava Koubka a společně s ním i celý jeho realizační tým - asistenty Knoflíčka i Šimurku. Novým koučem byl jmenován sedmačtyřicetiletý Nizozemec Alex Pastoor, který už v úterý povede v Edenu první trénink a představí své asistenty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Takový vyhazov si Miroslav Koubek nezasloužil. Ve chvílích nejvyšší nouze se Slavie ujal, aby ji vyvedl z mizérie, do níž upadla. Během zimní přestávky se dokonce vzdal reprezentační devatenáctky, jen aby se mohl naplno věnovat Slavii. Po příchodu nových akvizic byl přesvědčen, že s ní vykročí za záchranou a v nejvyšší soutěži ji spasí. V jarní premiéře sice schytal debakl v Olomouci, výhrou nad Duklou ale dojem napravil a za záchranou skutečně vykročil.

Jenže už bylo pozdě. O jeho osudu bylo zřejmě rozhodnuto dávno předem. Vichr změn, který se prohnal lavičkou, evidentně souvisí s chystanými změnami ve vedení celé Slavie.

„Trenérovi Koubkovi děkujeme za odvedenou práci pro Slavii, kterou vykonával s velkou mírou profesionality a nasazením. Mužstvo převzal ve velice těžké době, během svého působení odvedl obrovský kus práce. Poděkování samozřejmě patří také celému realizačnímu týmu," uvedl při Koubkově odvolání předseda klubového představenstva Adam Řebíček.

Kisel: Měníme směr

Nové složení realizačního týmu bude oznámeno v úterý, kdy nový trenér Alex Pastoor povede svůj první trénink A-týmu.

„Šlo o společné rozhodnutí nového sportovního úseku a vedení. Chceme změnit sportovní směřování klubu, jeho celkový projev a způsob myšlení," vysvětlil sportovní ředitel a člen představenstva Karol Kisel, kterého v klubovém vedení doplnil Igor Kornějev. Ten bude působit jako poradce.

Kornějev je bývalý záložník a ruský reprezentant, který působil jako hráč v CSKA Moskva, Espanyolu Barcelona, FC Barcelona, Heerenveenu, Feyenordu Rotterdam a Bredě. V poslední době vykonával funkci sportovního ředitele Zenitu Petrohrad.

Pastoor naposledy trénoval Nijmegen

Alex Pastoor se narodil 26. října 1966 v Amsterdamu. Jako záložník prožil většinu sportovní kariéry v FC Volendam, dále hrál za SC Heerenveen, belgický KRC Harelbeke a rakouskou Austrii Lustenau. Hráčskou kariéru ukončil v roce 2001.

Trenérskou kariéru začal Alex Pastoor jako mládežnický kouč v AZ Alkmaar, kde působil do roku 2005. V sezóně 2005/2006 vedl rezervní tým tureckého Fenerbahçe Istanbul. Mezi roky 2006 a 2008 pracoval jako asistent hlavního trenéra SC Heerenveen Gertjana Verbeeka. V sezóně 2008/2009 byl jmenován mládežnickým trenérem Feyenoordu Rotterdam.

V létě 2009 se Alex Pastoor stal hlavním trenérem SBV Excelsior, se kterým se překvapivě probojoval do nejvyšší holandské soutěže. Po úspěšném působení v Excelsioru vedl dva roky Nijmegen, kde mezi jeho svěřence patřil také bývalý slávistický obránce Pavel Čmovš.

zp, dos, Sport.cz

  1:0 Sparta - Slovácko 1:0 dohráno
20210418T18:30:00+0200
Sparta vs. Slovácko
Sparta vs. Slovácko
Sparta
Slovácko
  0:1 Liberec - Slavia 0:1 dohráno
20210418T16:00:00+0200
Liberec vs. Slavia
Liberec vs. Slavia
Liberec
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..