Mebrahtu rozhodl o výhře Boleslavi. To je ten útočník? žertoval spokojený kouč Kalvoda

19. srpna 2016 21:55 - Teplice

Fotbalový trenér Leoš Kalvoda zažil na lavičce Mladé Boleslavi první vítězství v novém působišti. Středočeši vyhráli v rámci 4. kola v Teplicích 2:1 a s devítibodovým ziskem se i díky většímu počtu odehraných utkání, než mají soupeři, vyhoupli do čela tabulky první ligy. Není divu, že kouč Kalvoda byl po utkání v dobrém rozmaru a glosoval jej i s úsměvným podtextem.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Víte o tom, že jste odkoučoval svůj stý zápas v lize?

To myslíte jen v české nejvyšší soutěži? Tak to jsem nevěděl. Asi bych měl slavit. A k tomu mám i další utkání ve slovenské první lize se Žilinou.

Jaký význam přikládáte výhře v Teplicích?

Jako Moravák říkám, že su hrozně šťastný. Poté, co jsme při mojí premiéře doma podlehli Karviné, jsme předvedli lepší a zodpovědnější výkon. Klukům mohu poblahopřát ke třem bodům. Vítězství je důležité pro klid. Klíčové bylo, že jsme uhráli vedení 1:0 po prvním poločase. Boleslav je ambiciózním klubem, který se chce pohybovat v horní části tabulky. Body z Teplic k tomu hodně přispěly, ale musíme na to navázat v dalších kolech.

Jak vás zaujal střídající Mebrahtu, který nedlouho po nástupu na hřiště dal druhý a v konečném součtu vítězný gól Boleslavi?

To je ten útočník? Kluky ještě neznám jmény. V tom jsem na tom jako někdejší trenér Petr Uličný. Ale už se začínám s mužstvem sžívat. Mebrahtu ukázal hodně, ale má na víc, což od něj budu vyžadovat.

Co jste změnil po svém příchodu k mužstvu?

Před Karvinou jsem byl u týmu krátce a druhý den jsme hráli, takže jsem nechal to, co bylo zažité. V Teplicích jsme pozměnili rozestavení, nastoupil Douglas a vrátil se do sestavy Přikryl, jehož znám z Olomouce. Kúdela zvládl post defenzivního záložníka, kde dříve hrával, než se stáhl na stopera.

eš, Sport.cz, Právo

  Ml. Boleslav - Karviná dnes 14:00
20210228T14:00:00+0100
Ml. Boleslav vs. Karviná
Ml. Boleslav vs. Karviná
Ml. Boleslav
Karviná
  Olomouc - Zlín dnes 14:00
20210228T14:00:00+0100
Olomouc vs. Zlín
Olomouc vs. Zlín
Olomouc
Zlín
  Slovácko - Slavia dnes 16:00
20210228T16:00:00+0100
Slovácko vs. Slavia
Slovácko vs. Slavia
Slovácko
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: