Napravený kanibal Suárez? Omluvu za kousanec si údajně vynutila Barcelona!

1. července 2014 11:57 - Montevideo/Londýn

Uruguayský útočník Luis Suárez se v pondělí omluvil italskému obránci Chiellinimu za hrubé nesportovní gesto - kousnutí do ramene. I když zadák Juventusu jeho ospravedlnění přijal, okamžitě se vyrojily spekulace, co vlastně stálo v pozadí náhlé změny názoru sedmadvacetiletého útočníka. Anglický i španělský tisk už mají jasno - Suárez jednal na popud Barcelony, která chce fotbalového kanibala v letní přestávce přetáhnout na Camp Nou.

 

Matilde Campodonico, ČTK/AP

Jenže snaha katalánského celku nyní naráží na trest od FIFA, která Suárezovi za prohřešek udělila čtyřměsíční distanc a uruguayský útočník tudíž nemůže přestoupit do jiného klubu. Omluvu lze zřejmě brát za první krok k tomu, aby se Suárez přes odvolání dostal ke zjemnění trestu, po jehož vyřčení na jeho obranu vystoupila řada osobností nejen z fotbalového dění. FIFA však dnes striktně oznámila, že omluva nebude mít žádný vliv na případné odvolání uruguayské asociace proti útočníkově disciplinárnímu trestu.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Suárez v rodinném kruhu po návratu do Montevidea vyjádřil lítost, jenže nejde o první prohlášení takového významu. Uruguayský útočník tvrdil to samé i po kousnutí Branislava Ivanoviče, i proto není jisté, jak se s celou záležitostí vypořádají v Liverpoolu. Sedmadvacetiletý rebel si kvůli distancu nekopne do konce října a není vyloučeno, že na Anfield Road zváží jeho prodej, pokud tedy FIFA zmírní svůj trest.

Podle někdejšího anglického reprezentanta a hráče Barcelony Garyho Linekera se katalánský celek snaží přivést Suáreze za každou cenu. I proto si u samotného hráče po návratu do uruguayské metropole vynutil omluvu. A vedení Reds má přesvědčit tučná nabídka ve výši 80 miliónů liber (asi 2,5 miliardy korun)!

"Suárez se omluvil. Slyšel jsem, že na tom trvala Barcelona, pokud má pokračovat v jednáních o přestupu," napsal na Twitter Lineker, který momentálně pracuje jako expert BBC.

Ani manažer Liverpoolu Brendan Rodgers se nechtěl k Suárezovým excesům vyjadřovat, když jej zastihli reportéři Sky Sports. „Nezlobte se," konstatoval jednačtyřicetiletý rodák ze Severního Irska, jakoby už byl s odchodem elitního hráče smířen.

jis, Sport.cz

Měl by Liverpool prodat útočníka Suáreze do Barcelony?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..