Rubriky:

Ostatní

Fotbalový vládce Čech Berbr prohrál, před médii se neukázal

10. června 2013 08:35 - Praha

Roman Berbr se léta chlubil tím, jak dokáže ovládnout a rozhodnout valné hromady. V sobotu však utrpěl těžkou porážku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve výkonném výboru sice povýšil na funkci místopředsedy za Čechy, ale má v něm méně podporovatelů. Navíc dostal i důrazné varování jak od předsedy FAČR Miroslava Pelty, tak i od řady delegátů, především ze sféry profesionálního fotbalu.

Zatímco v minulosti se nechával vidět v kuloárech a rád hovořil s médii, teď se před novináři ani neukázal a jen v krátkém rozhovoru pro streamovou televizi, přenášející dění v sále, vzkázal: „K otázkám týkajícím se mojí osoby se vyjádřím během tří týdnů v časopise Gól."

Ani nad svým jednoznačným zvolením českou komorou, kterou ještě ovládá, neprojevoval jindy okázalé nadšení. Peltovy výtky komentoval lakonicky: „Znamená to pro mne, že místo deseti hodin denně budu pro fotbal pracovat dvanáct."

Po krátkém jednání nového výkonného výboru hned z pražského hotelu Clarion zmizel i se svojí partnerkou Dagmar Damkovou, která povede Řídící komisi pro Čechy. Ta by měla být jeho spojencem nejbližším ještě s Rostislavem Votíkem, Josefem Tancošem a Tomášem Paclíkem.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.