Rubriky:

Ostatní

Obleč se nějak slušně, prosí vystrašení fanoušci v Íránu moderátorku losování MS

28. listopadu 2017 16:04 - Teherán

Íránští fanoušci se bojí, že kvůli vyzývavému oblečení moderátorky mohou přijít o část přenosu z pátečního losování fotbalového mistrovství světa 2018 v Rusku. Na sociálních sítích proto prosí ruskou novinářku Marii Komandnou, jež bude slavnostním večerem provázet spolu s bývalým anglickým kanonýrem Garym Linekerem, aby nedala íránské státní televizi IRIB důvod k zastavení přenosu.

 

Profimedia.cz

"Prosím, pomož nám volbou své garderoby, abychom mohli vidět celé losování," napsal jeden z poněkud vystrašených íránských fanoušků na instagram Komandné. Podle íránských médií následovalo tisíce podobných apelů.

Kvůli striktnímu dodržování náboženských pravidel IRIB přeruší program v případě, že se na obrazovce objeví spoře oblečené ženy. To byl případ losování předchozího mistrovství světa v Brazílii, kdy kvůli tanečnici samby zastavila íránská televize přenos zhruba na minutu.

Podle serveru MokhberNews odpověděla Komandná íránským fanouškům, že o cenzuře v jejich televizi nevěděla. Slíbila nicméně, že na slavnostní akci zvolí decentní oblečení.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní