Černý týden anglického fotbalu. Po legendárním brankáři odešel i bývalý trenér Manchesteru United

14. února 2019 10:33 - Londýn/Praha

Smutný týden zažívá anglický fotbal. Poté, co byla v úterý zveřejněna zpráva o úmrtí legendárního brankáře Gordona Bankse, nyní média přinesla zprávu o smrti Erica Harrisona, bývalého trenéra mládeže v Manchesteru United. Zemřel ve věku 81 let.

 

manutd.com

S informací přišel server Sky Sports News. Harrison byl součástí akademie United v době, kdy v rámci ní vznikala slavná "Class of '92", jejímiž členy byli David Beckham, Gary Neville, Phil Neville, Paul Scholes, Ryan Giggs a Nicky Butt.

Kromě trénování manchesterské mládeže byl Harrison také čtyři roky asistentem manažera velšského národního týmu. Před čtyřmi lety mu byla diagnostikována kombinovaná demence. Zemřel obklopen svou rodinou ve věku 81 let.

Na svém Instagramu sdílel vzpomínku na svého bývalého trenéra i slavný David Beckham. "Ztratili jsme svého mentora, trenéra a muže, který nás stvořil. Naučil nás, jak hrát, jak se nikdy nevzdat, jak důležité je vyhrát své individuální souboje a vše, co jsme potřebovali dělat, abychom hráli za Manchester United."

"Co je ještě důležitější, donutil nás porozumět tomu, jak tvrdě dřít a respektovat jeden druhého, a to nejen na hřišti. Nezapomeneme na životní lekce, které nám dal. Ericu, milujeme tě a dlužíme ti vše," uzavřel Beckham, který pod příspěvek podepsal celou Class of '92.

Sir Alex Ferguson pak Harrisona označil za "jednoho z největších trenérů naší doby." A dodal: "Ericův přínos fotbalu (nejen v Manchesteru) byl neuvěřitelný. V mladých hráčích vybudoval charakter a odhodlání a připravil je na budoucnost."

bak, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: