Rubriky:

Anglie

Šéfové klubů Premier League chtějí pět střídání místo tří

2. dubna 2020 16:04 - Londýn

Šéfové klubů Premier League i koučové týmů požadují na řídícím orgánu soutěže a Anglické fotbalové asociaci, aby v rámci dohrání soutěže umožnila střídání pěti hráčů místo dosavadních tří. Přidávají se k nim i ředitelé a trenéři všech čtyř profesionálních soutěží. Tento návrh podporuje také Mezinárodní federace profesionálních hráčů FIFPro. Důvodem jsou obavy z vážných zranění hráčů. Píše o tom list The Sun a tento požadavek zmiňují i další média.

 

Matthew Childs, Reuters

V Premier League zbývá devět kol, některým týmům i odložené zápasy. Navíc tu jsou zápasy FA Cupu od čtvrtfinále výš, ale i baráž o účast a udržení v nejvyšší soutěži. Championship má rovněž na programu ještě devět kol. A to jsou tu i evropské poháry. To vše se má vtěsnat do dvou měsíců za předpokladu, že by se začalo na přelomu května a června. Argumentují také tím, že individuální tréninky zdaleka nenahradí společnou přípravu, a jakmile bude stanoven termín znovuzahájení, budou mít týmy na přípravu dva tři týdny, což je málo.

Pro tuto variantu je i generální tajemník FIFPro Jonas Baer-Hoffmann: „Jsme přesvědčeni, že jakmile se dozvíme, kdy může fotbal začít znovu, a jak bude možné dokončit sezonu, budou potřeba velmi silná ochranná opatření, aby hráči v nahuštěném programu měli dostatek času na odpočinek a regeneraci."

Rashford pomohl vybrat 100 tisíc liber na jídlo pro chudé děti

Bývalá hvězda Manchesteru City, belgický stoper Vincent Kompany, který nyní hraje za Anderlecht Brusel, je členem hráčské rady FIFPro. Ten jde se svými požadavky ještě dál. „Hráči špičkových lig a klubů odehrají během sezony šedesát i více utkání, včetně evropských pohárů a reprezentace. Jejich zatížení je obrovské, dostávají se za hranici, co může lidské tělo zvládnout. Vzhledem ke svým svalovým zraněním vím, o čem mluvím. Podle mne by měl být nejen v tomto období stanoven počet zápasů, které může jeden fotbalista odehrát. Kádry klubů jsou na to dostatečně široké, ale zatížení těch nejlepších je abnormální," zdůraznil.

kft, Sport.cz, Právo

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..