Kvůli nepokojům byl odložen ligový zápas Tottenham - Everton

11. srpna 2011 12:53 - LONDÝN

Kvůli nepokojům v Británii byl odložen sobotní zápas prvního kola anglické fotbalové Premier League mezi Tottenhamem a Evertonem. Právě v londýnské čtvrti Tottenham v sobotu pouliční bouře propukly a na stadionu White Hart Lane výtržnici zdemolovali pokladnu. Další program úvodního kola by měl zůstat nezměněn.

 

Tom Hevezi, ČTK/AP

I když se situace v Londýně a dalších anglických městech po čtyřech dnech řádění uklidňuje, podle vedení Premier League nebude hlavní ulice v Tottenhamu High Road uvedena do normálního stavu dříve než v pátek. To je podle šéfa ligy Richarda Scudamorea příliš pozdě na to, aby mohla být udělána dostatečná bezpečnostní opatření pro sobotní zápas.

"Policie odvedla skvělou práci, ale celý týden to bylo dějiště kriminálních činů a není dost času na to udělat, co je třeba," uvedl Scudamore s tím, že ostatní zápasy by se měly hrát podle plánu. "U těch dalších devíti zápasů to vypadá pozitivně, pokud nedojde k novým potížím. Policie má naši podporu, chce, aby se zápasy hrály, stejně jako my," dodal šéf Premier League.

Kvůli nepokojům v Londýně a dalších britských městech už byly v týdnu zrušeny přípravné zápasy Anglie - Nizozemsko ve Wembley a Ghana - Nigérie ve Watfordu. Stejně dopadly čtyři duely úvodního kola Ligového poháru v Lodnýně a Bristolu.

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: