Liberec sesadil České Budějovice z prvního místa

LIBEREC

Liberec poprvé v sezóně zdolal Karlovy Vary a pokračoval v impozantní vítězné sérii na domácím ledě. Bílí Tygři zlomili svého soupeře třemi góly v rozmezí čtyř minut třetí třetiny a po nejvyšším vítězství v sezóně se dostali do čela tabulky.

Lépe přitom začali hosté, kteří šli zásluhou Košťála v přesilovce do vedení. Domácím však stačily dvě povedené akce v krátkém sledu k otočení skóre, které poté navýšil obránce Jiruš.

Po Skuhravého snížení Západočeši vycítili šanci na zdramatizování zápasu, ale jejich naděje trvala jen do 44. minuty, kdy kapitulovali počtvrté. Na trefu S. Procházky záhy střelecky navázal i Plodek, který si dal stylový dárek k nedělním 28. narozeninám. Vyjádřením herní pohody domácích byl i Zíbův gól v oslabení.

Vladimír Čermák, asistent trenéra Liberce: "Po vlažnějším nástupu jsme se zvedli i díky jistým zákrokům Hniličky. Třetí část už probíhala jasně v naší režii.

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Se spoustou šancí jsme špatně naložili, což nás stálo lepší výsledek. Zlomový byl čtvrtý gól, po němž jsme už neměli síly na odvrácení porážky."

Bílí Tygři Liberec - Energie Karlovy Vary 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Vaic (Podkonický), 13. Krstev (Víšek), 23. Jiruš (Novák), 44. S. Procházka (Pletka), 45. Plodek (Víšek), 48. Zíb (Šachl) - 6. Košťál (Kumstát), 36. Skuhravý (Kumstát). Rozhodčí: Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4324.
Sestavy:
Liberec: Hnilička - Kočí, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Pabiška, Jech. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák, Kloz - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Zucker, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.