Rubriky:

Tipsport extraliga

Děťátko, které si opečovává, dělá karlovarskému kouči radost. A přišla odměna

8. dubna 2020 12:58 - Praha

V české extralize si v minulé sezoně čtyřiadvaceti kanadskými body za osm gólů a šestnáct asistencí vytvořil osobní maximum a i to přispělo, že si šestadvacetiletý slovenský hokejový útočník Tomáš Mikúš vysloužil v Karlových Varech prodloužení smlouvy o další rok. V lázeňském městě tak načne už třetí sezonu.

 

https://hokejkv.cz/, Daniel Kubelka

„Tomáš je takové moje děťátko, které si opečovávám. Když jsem trénoval ve Skalici, tak jsem si ho v 16 letech vytáhl z dorostu přímo do Áčka a cítím zadostiučinění, že jsem se v něm tenkrát nezmýlil. Vyzkoušel si KHL, zahrál si i ve Finsku. Jsem moc rád, že u nás bude působit i nadále, a ještě víc mám radost z toho, že mu každým rokem forma stoupá a v mužstvu má čím dál významnější roli," těší hlavního trenéra a sportovního manažera Energie Martin Pešout herní progres rodáka ze Skalice

Setrvání v karlovarském týmu bylo pro Mikúše, jenž byl v minulém ročníku s bilancí +14 vůbec nejlepším útočníkem týmu v účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech, prioritou.

„Je tu super parta kluků a já jsem moc rád, že jsem v Karlových Varech dostal nabídku prodloužit smlouvu. Jednání byla korektní, takže jsme se rychle dohodli na mém dalším působení," uvedl Mikúš, jenž českou extraligu okusil mezi lety 2015 a 2017 v Olomouci.

V Karlových Varech se šetří. Hráči mají do srpna menší výplaty

Mikúš je tak už šestým hráčem, kterého si Energie v posledních dnech pojistila novým kontraktem. Před ním se prodloužení smluv dočkali obránci Petr Šenkeřík s Martinem Rohanem a útočníci Otakar Šik, Petr Koblasa a Tomáš Vildumetz.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..