NHL

Živě

Bože, ani tohle není gól? Neuvěřitelné! Komentátor šílel z výkonu českého brankáře Hurricanes

27. dubna 2019 08:58 - New York/Praha

Neuvěřitelné, fantastický zákrok, bože, ani tohle není gól! Komentátor přenosu mezi NY Islanders a Carolinou v úvodním utkání 2. kola play off NHL šílel z představení českého gólmana Petra Mrázka v brance Hurricanes. Jeho tým vyhrál zápas v prodloužení 1:0. „Je to skvělá výhra, podali jsme výborný týmový výkon," pochvaloval si český brankář.

Julio Cortez, ČTK/AP

Hokejisté Caroliny zvítězili v úvodním zápase 2. kola play off na ledě NY Islanders 1:0 po prodloužení a děkovat za to mohli především svému českému strážci branky.

Jeho tým ve vyřazovacíh bojích šlape a právě Mrázek udivuje famozními zákroky. „Rozdíl mezi Washingtonem a Islanders tady je. Capitals mají hodně dobrých střelců – individualit. Islanders hrají víc týmově a do obrany. Těží z chyb soupeře," porovnává oba soupeře z play off gólman.

Brankář Caroliny Petr Mrázek chytá střelu Joshe Baileyho v utkání 2. kola play off NHL proti NY Islanders.

Na konci druhé třetiny si pořádně oddechl. Puk totiž po závaru skončil v jeho síti, ale branka neplatila kvůli předchozímu nedovolenému zákroku soupeře. Místo oslavy góly tak šli Ostrované do oslabení. „Myslím, že to bylo správné rozhodnutí. Kdyby uznali gól a nedali dvě minuty, tak bychom si vzali challenge a gól by pak stejně neplatil," přesvědčoval Mrázek.

Nakonec tak udržel čisté konto, i když čelil řadě závarů a obrovských šancí Islanders. On však měl slova chvály jen pro své spoluhráče. „Pauza nebyla velká a my hráli zase prodloužení. Na klucích to ale vůbec nebylo znát. Trenéři nám po postupu přes Capitals dali volno, vůbec jsme netrénovali. To byl od trenéra skvělý tah," pochvaloval si.

rjm, Sport.cz

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.