Minnesota - New Jersey 4:0Ďáblové Jágr a spol. znovu nedali ani gól, z Minnesoty odjeli s výpraskem

Minnesota

Hokejisté New Jersey Devils se ani v nedělním utkání zámořské NHL na ledě Minnesoty střelecky neprosadili a nakonec prohráli 0:4. Parta okolo Jaromíra Jágra či Marka Židlického tak vyšla v druhém utkání za sebou střelecky naprázdno a posedmé v sezóně nezískala ani bod.

Jiří Hudler (24) nechyběl u dalšího vítězství hokejistů Calgary Flames, tentokrát na ledě Chicaga. Vpravo je hráč Blackhawks Patrick Kane.

New Jersey, v jehož dresu chyběl podruhé za sebou Patrik Eliáš, sice sehrálo vyrovnaný zápas, ale znovu doplatilo na špatnou produktivitu. Za Minnesotu otevřel skóre ve 14. minutě Granlund a když se ve druhé třetině trefil Mitchell, bylo jasné, že Ďáblové se už na obrat nezmůžou.

V poslední třetině ještě navýšili náskok Minnesoty Heatley a střelou do prázdné branky Pominville, takže hosté odjeli se čtyřbrankovým výpraskem a především posedmé v letošním ročníku bez bodu. Hlavní hrdinou vítězů byl brankář Josh Harding, jenž kryl 19 střel soupeře a zaznamenal druhou nulu v sezóně.

Příliš nebyli vidět ani další čeští hokejisté - Jiří Hudler sice byl u výhry Calgary v Chicagu 3:2 v prodloužení, ale do statistik se výrazněji nezapsal. Hudler vyšel bodově naprázdno teprve potřetí v novém ročníku, stále je však nejproduktivnějším českým hokejistou soutěže.

Vyrovnané utkání na ledě Chicaga rozhodl v čase 61:32 Kris Russell a zařídil, že si brankář Reto Berra ve svém premiérovém zápase NHL připsal vítězství. Švýcarský gólman v zápase zneškodnil 42 střel a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Milan Michálek si připsal jednu úspěšnou asistenci, avšak jeho Ottawa po nájezdech podlehla Dallasu 3:4. Český útočník, stejně jako jeho dva spoluhráči, neuspěl v rozstřelu, který rozhodl Jamie Benn.

Senátoři v prodloužení přišli o brankářskou jedničku Craiga Andersona, jehož v pádu trefil nešťastně kolenem do hlavy Valerij Ničuškin. Zkušený gólman opustil hrací plochu na nosítkách, z nichž divákům v plné výstroji zdvihnutým palcem naznačoval, že to bude dobré. Podle trenéra Ottawy Paula MacLeana má Anderson naražený krk a musí v nemocnici podstoupit sérii vyšetření.

Výsledky NHL:
Ottawa - Dallas 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 28. Karlsson, 37. Spezza, 60. Ryan (M. Michálek) - 18. Whitney, 21. Ničuškin, 44. Roussel, rozh. nájezd Jamie Benn. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18 106.
Chicago - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 27. P. Kane, 56. Hossa - 28. Cammalleri, 43. Glencross, 62. Russell. Střely na branku: 44:30. Diváci: 21 229.
Minnesota - New Jersey 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 14. Granlund, 28. Mitchell, 45. Heatley, 58. Pominville. Střely na branku: 20:19. Diváci: 17 571.