Živě

Kapitán, který nemluví, je na nic, vysvětluje Říha rozhodování o céčku

7. listopadu 2018 12:33 - Praha
(Aktualizováno: 7. listopadu 2018 13:12)

Původně měl céčko připravené pro Jiřího Novotného, jenže jeho zranění přinutilo kouče české hokejové reprezentace Miloše Říhu vybrat pro turnaj Karjala kapitána nového. Devětapadesátiletý kouč nakonec ukázal na obránce Jakuba Nakládala, se 111 starty nejzkušenějšího hráče v aktuálním výběru národního týmu. Jeho asistenty budou zadák Jan Kolář a útočník Michal Řepík.

 

Petr Hloušek, Právo

„S Kubou jsme původně počítali jako s asistentem kapitána, protože kapitána nebo jeho zástupce dělá i v Jaroslavli. Ze současného kádru má největší zkušenosti," vysvětlil Říha svou volbu, proč nakonec ukázal na Nakládala, majitele bronzu z MS 2012, účastníka Světového poháru 2016 a letošní olympiády v Pchjongčchangu.

„Navíc dokáže promluvit v kabině, což je taky hodně důležité. Kapitán, který nemluví, je vám na nic," doplňuje Říha.

„Být kapitánem je obrovská čest. Ve finále je ale úplně jedno, kdo to céčko bude nosit. Nemyslím si, že bude mít na výkon někoho z nás vliv, kdo zrovna bude kapitánem," prohlásil Nakládal.

Říhovi svěřenci ve středu dopoledne absolvovali poslední trénink před čtvrtečním vstupem do turnaje Karjala, kterým bude souboj se Švédskem v pražských Holešovicích. Říha plánuje točit kompletní čtyři formace. Mimo hru zůstanou obránce Štencel a útočníci Pavlík, Radim Zohorna a Zdráhal.

Sestava české hokejové reprezentace proti Švédsku:
Jakub Kovář - Nakládal, Kolář, Mozík, Krejčík, Zámorský, Jordán, M. Doudera, D. Musil - Sekáč, Nestrašil, D. Kubalík - Kousal, Tomášek, H. Zohorna - Řepík, R. Hanzl, Červený - Vincour, Horák, Lenc

„Na klucích jsem poznal, že mají chuť, poslouchají a nemusíme je k ničemu přemlouvat," pochvaluje si Říha morálku a nasazení svého týmu.

„Chceme hrát celoplošný hokej s dobrým pohybem, za žádnou cenu nechceme před soupeři ustupovat na svou modrou čáru. Švédové, Rusové i Finové jsou vyspělí v obranách, proto musíme nejlépe každou šanci zakončit střelou na branku a tlačit se před ni," dodává kouč, jenž si proti Švédsku odbyde premiéru na střídačce národního týmu.

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.